Bitmeyen sergi

Oslo'ya yolunuz düşerse ve tek bir yeri görecek vaktiniz varsa hiç tereddüt etmeden gezmenizi önereceğim bir yer var: Frogner Parkı. Burası, şu ana kadar gördüğüm en ilham verici yerlerden biri.
15.10.2018 - 10:04

Norveçli heykel sanatçısı Gustav Vigeland 1869-1943 yılları arasında yaşadı.

Vigeland, 36 yılını Oslo’daki Frogner Parkı içindeki heykel sergisini oluşturmak için harcadı. Ben ona “hiç bitmeyen sergi” diyorum. Zamanla parka ismini de veren Vigeland aynı zamanda dünyanın en büyük açıkhava heykel müzesi. Parkta tamamı Gustav Vigeland’a ait 214 eser sergileniyor. Heykeller doğum, gençlik, yetişkinlik ve yaşlılık gibi insanın yaşam evreleri ile hüzün, neşe, özlem öfke, kıskançlık gibi duyguları anlatıyor. Serginin en önemli özelliği tüm heykellerin çıplak insan figürlerinden oluşması. Vigeland’a göre çıplaklığın yadırganması dinlerle birlikte gelmiş. Parkın tüm çevresi açık olmasına karşın, giriş ve çıkışlarında yine Vigelang tarafından tasarlanan 13 adet kapı var.

Oslo’ya yolunuz düşerse ve tek bir yeri görecek vaktiniz varsa hiç tereddüt etmeden bu parkı gezmenizi öneririm. Şu ana kadar gördüğüm en ilham verici yerlerden biri.

Bitmeyen sergi

Bitmeyen sergi

Bitmeyen sergi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.