Birleşik Krallık hükümetinden parodi ilan gafı

Ebeveynlere kuduz olan çocuklarını vurmalarını öneren parodi ilana resmî yayında yer verildi.

23.07.2018 - 13:40 | Sencer Uçar

Birleşik Krallık hükümetinden parodi ilan gafı

Yazar ve tasarımcı Richard Littler’ın parodi Twitter hesabı Scarfolk Council’da yer alan bir ilan, Birleşik Krallık’ın üç ayda bir yayınlanan resmî dergisi Civil Service Quarterly’nin son sayısındaki devlet kampanyaları tarihi dosyasına yanlışlıkla dahil edildi.

Çocuklarının kuduz hastalığına yakalandığından şüphelenenlere, çocuklarına ateş etmekten çekinmemelerinin tavsiye edildiği ilana, derginin hem matbu hem de online versiyonunda yer verildi. Yapılan hatanın fark edilmesiyle birlikte ilan önce sosyal medyanın gündemine oturdu, ardından da online versiyondan çıkarıldı.

Civil Service Quarterly yetkilileri yapılan hatayı kabul etti ancak başka bir açıklamada bulunmadı. Parodi hesabın sahibi Richard Littler ise olayın nasıl gerçekleştiğine dair bir bilgisinin olmadığını ancak Scarfolk Council hayranlarından birinin parmağı olabileceğinden şüphelendiğini söyledi.

Kaynak: LBBOnline, Rt.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.