MediaCat

Bireysel çıkarlar için değil bizim için!

Sürücüsüz araçlar için altyapı olarak belki de pek çok şey hazır. Peki bizler direksiyonu yapay zekânın ellerine bırakmaya hazır mıyız? Aurima.ai Kurucusu ve CEO’su Seval Öz, aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak için Digital Age Summit’e geliyor.

Bireysel çıkarlar için değil bizim için!

2018’de Uber’in insansız aracının karşıdan karşıya geçen bisikletli bir kadına çarpması sonucu kadının hayatını kaybetmesiyle insansız araçlara karşı kamuoyunda büyük bir tedirginlik baş göstermişti. “Robotların hükümdarlığına” karşı distopik teorilerin oldukça yaygın olduğu günümüzde Seval Öz, insansız araçların çok yakında hayatımızın büyük bir parçası olması için çalışan ve insansız araçlar için yapay zekâ algoritmaları üreten Silikon Vadisi’nin Türk kadınlarından birisi.

Kariyerine Google İnsansız Araçlar Global Sponsorluk ve İş Geliştirme Başkanlığı ve Continental Akıllı Ulaşım Sistemleri CEO’luğu gibi görevler sığdıran Öz, bugün kurucusu olduğu ve insansız araçlar için derin öğrenmeyle çoklu sensör algoritmaları geliştiren Aurima.ai’ın CEO koltuğunda oturuyor.

Yeni dünya…

Sürücüsüz araçlar için kamera/radar görüntü entegrasyonlarının gelişimine odaklanan Aurima.ai, Google Alphabet’in yapay zekâ odaklı fonu Gradient Ventures tarafından 2017’de yatırım almıştı. Günümüzde akıllı telefonlar kullanıcılarına sınırsız bir performans sunarken, bir aracın bir bilgisayar gibi davranmasının hiç de şaşırtıcı olmadığını belirten Öz, bugünün akıllı şehirlerinde mimarinin, güvenliğin, zaman yönetiminin, eğitimin kısaca her şeyin birbirine bağlı olduğunu söylüyor. “Bu yeni dünya bireysel çıkarlarımız için değil, bizim için” diyen Öz, kendi deyimiyle “bilgisayar araçlar”ın (computer cars) günümüzde bireylere sunduğu sınırsız fırsatları ve yakın gelecekte bu dönüşümün hayatımızı nasıl değiştireceğini Digital Age Summit’te paylaşacak.

Dileyenler, Digitalagesummit.com adresinden etkinlik hakkında detaylı bilgi alabilir ve Digital Age Summit 2019’a kayıt yaptırabilirler.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.