Türkiye İş Bankası’na yeni yönetim kurulu başkanı

Görevi Ersin Özince'den devralan isim belli oldu.

01.04.2019 - 21:07 | Arzu Nilay Kocasu

Türkiye İş Bankası'na yeni yönetim kurulu başkanı

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu, 29 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısını takiben 1 Nisan’da yeni başkanını duyurdu. Ersin Özince’nin yerine seçilen Füsun Tümsavaş Türkiye İş Bankası’nın ilk kadın yönetim kurulu başkanı unvanını alırken, yönetim kurulu başkan vekilliğine Ertuğrul Bozgedik getirildi. Yönetim kurulu üyeleri arasında Feray Demir’in de bulunduğu Türkiye İş Bankası’nın icra kurulunda genel müdür yardımcıları Senar Akkuş, Ebru Özşuca ve Gamza Yalçın görev alıyor.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, İktisat ve Maliye Bölümü mezuniyetinin ardından kariyerine Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Ankara Şubesi’nde başlayan Füsun Tümsavaş, Türkiye İş Bankası Ailesine 1981 yılında I. Krediler Müdürlüğünde memur olarak katıldı. Aynı müdürlükte çeşitli görevler üstlendikten sonra 2004 yılında Ticari Krediler Müdürlüğüne müdür olarak atanan Tümsavaş, 2008 yılında bankanın yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

30 Mayıs 2011’den bu yana Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Füsun Tümsavaş, yeni görevinin yanı sıra, Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini de sürdürecek.

Kaynak: Bloomberg HT

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.