MediaCat

Biraz çay, biraz Wi-Fi

Chakra Tea ve Dentsu Webchutney, Hint işçilerin çay molalarına neşe katmak için kolları sıvadı.

Biraz çay, biraz Wi-Fi

Dünyanın en geniş işçi nüfusuna sahip ikinci ülke olan Hindistan’da işçiler, günde 16 – 17 saati bulan boğucu bir iş temposuyla hayatlarını idame ettiriyorlar. Herhangi bir sosyal bir faaliyete katılma ihtimalinin tamamen önüne geçen bu çetin iş günlerinde işçilerin tek dinlenceleriyse gün içinde verdikleri ufak çay molaları.

Hint emekçilerin bu kısa çay molalarından daha fazla keyif almalarını sağlamak amacıyla bir araya gelen Dentsu Webchutney ve çay markası Chakra Tea, işçilerin çay molaları sırasında bedava internete erişmelerini sağlayan Chai-Fi isimli bir kampanya hazırladı.

Dentsu Webchutney Kreatif Teknoloji Başkanı Gurbaksh Singh’in tabiriyle “bedava Wi-Fi trendi ile insanın bilgiye ve eğlenceye duyduğu arzuyu bir araya getiren sade ancak inovatif bir fikir” olan Chai-Fi’nin hikâyesini, “Çay yaşamlarımızın o denli içinde ki ona dair yeni bir bakış açısı üretmek zor. Ekibimiz çay molalarında bir fırsat gördü ve ısınınca Wi-Fi üreten bir çaydanlık üreterek bu molaları daha tazeleyici kıldık. Çaydanlığa Chai-Fi adını verdik” sözleriyle özetliyor Dentsu Webchutney Kurucu Ortağı ve CCO’su Sudesh Samaria.

Projenin ardındaki marka motivasyonunu ise Chakra Tea Genel Müdürü Priyank Khandelwal şöyle açıklıyor: “Kategori büyük isimlerin tahakkümünde. Bizim gibi markaların dikkat çekebilmesi için inovasyon kritik önem taşıyor. Chai-Fi tam da böyle bir inovasyon. Bir yandan insanların hayatına neşe getirirken diğer yandan bir olasılıklar dünyasının kapılarını açıyor.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.