MediaCat

Bira kutusundan metro bileti

Alkollü araç kullanımını önlemek isteyen bira markasından ilginç kampanya.

Bira kutusundan metro bileti

Brezilyalı bira markası Antarctica, Rio Karnavalı‘nın keyfini çıkaran tüketicilerin eve dönüşleri sırasında kimsenin keyfinin kaçırmamasını sağlamak adına, karnaval sırasında ilginç bir kampanya yürütmüş.

Alkollü karnaval katılımcılarının evlerine kendi araçları yerine toplu taşıma ile dönmelerini teşvik etmeyi amaçlayan marka, boş bira kutularının metro bileti olarak kullanılabileceği bir kampanya tasarlamış.

Brezilyalı Almap BBDO tarafından hazırlanan kampanya da boş kutularının barkodları elektronik bilet olarak kullanılmış. Böylece karnaval izleyicilerine içtikleri biraların kutuları ile evlerine metroyla, hiçbir ücret ödemenden dönme şansı verilmiş.

‘Bira Turnikesi’ adı verilen kampanyanın uygulandığı dönemde saatte 1000 kullanıcı bira kutularını kullanarak metroya giriş yapmış. Toplamda ise kampanya döneminde metroya girerken bira kutusu kullananların sayısının, normal bilet kullananlara oranla yüzde 87 daha fazla olduğu tespit edilmiş.

Kaynak: Design Taxi

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.