Satışın süperstarı olmaya var mısınız?

Jeb Blount "Bir Görüşme Daha"da, yeni müşteri yaratarak satışlarını her geçen gün artıranların, satış dünyasının süperstarları olarak yükseldiklerini söylüyor.

04.07.2017 - 16:39 | MediaCat

Satışın süperstarı olmaya var mısınız?

Bu satırları okuyan her satışçının bildiği üzere, satış dünyasında sihirli bir değnek veya gizli bir iksir, ne yazık ki yok. Hedefi garantileyen bir araç ya da gün gelip başınıza konacak bir talih kuşu da bulunmuyor.

Satış eğitimi ve yetenek yönetimi alanlarında dünyaca tanınan bir uzman olan yazar Jeb Blount’a göre, bir şirketin satış departmanı hedeflerini gerçekleştirmekte zorlanıyorsa, bunun nedeni satışçıların ürün sunumunu bilmeyen, satışı bağlayamayan etkisiz kişiler olmaları değil. Benzer şekilde yetenek eksikliği de oldukça nadir görülen bir durum. Hedefleri tutturamamanın en sık görülen nedeni, satış ekibinin potansiyel müşteri arayışında olmaması.

Blount, sorunu bu şekilde tespit ettikten sonra çözüm yollarını sıralamaya başlıyor ve öncelikle yeni müşteri yaratan satışçıların zihniyetini anlatıyor. Zemin bir kez sağlıklı bir şekilde oluşturulduktan sonra ise iş, yeni müşteri kazanmanın temel adımlarını öğrenmeye geliyor. Yazar, kitabı oluşturan 23 bölüm boyunca, kendi satış ve eğitim tecrübeleriyle zenginleştirdiği içeriğiyle sosyal satışı, yüz yüze görüşmenin, e-posta yazmanın ve telefon görüşmelerinin inceliklerini, itirazlarla başa çıkmanın püf noktalarını, gündelik yaşamda işe yarayacak pratik önerilerle paylaşıyor okurlarıyla.

Yeni müşteri yaratarak satışlarını her geçen gün artıranlar ise satış dünyasının süperstarları olarak yükseliyor: “Süperstarlar, müşteri yaratmayı bir yaşam biçimi olarak görürler. Sadece potansiyel müşteri bulmaya odaklanır, başkalarının kendileri hakkında ne düşündüklerini umursamazlar. Telefonla, e-postayla, habersiz ziyaret veya aramalarla, ağ kurarak, birilerinden aldıkları referansla, tek tek kapıları çalarak, fuarlara katılarak veya tanımadıkları kişilerle sohbetler başlatarak şevkle potansiyel müşteri ararlar.”

Siz de yeni satış olanakları yaratmak için yardım arayan bir satışçıysanız, bu kitap tam size göre.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.