Bir Altın Aslan ile kaç çocuk doyar?

BBH'ten Cannes Lions bütçesi için alternatif bir kullanım alanı.

16.06.2016 - 15:22 | Arzu Nilay Kocasu

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin sektörün en kıymetli etkinliklerinden olduğuna şüphe yok. Her yıl pek çok ajansın gerek network’lerini gerek müşteri portföylerini genişletmek amacıyla rağbet ettikleri yarışmayı sevenler kadar eleştirenler de azımsanamayacak kadar çok. Bir adet Altın Aslan’ın sahibine yaklaşık 1.500 dolara mal olduğunu ve bu parayla açlıkla mücadele eden 33 çocuğun 45 günde sağlıklarına kavuşabileceklerini söyleyen BBH de tartışmanın ikinci grubunda yer alan ajanslardan.

Action Against Hunger ile anlaşarak yeterli besini alamadıkları için ölümle yüzyüze olan çocukların hayatlarının kurtarılmasına yardımcı olmak üzere kolları sıvayan BBH New York, bu yıl bütçelerinden Cannes Lions için pay ayıran ajansları bu parayı farklı bir iş için harcamaya davet ettikleri bir kampanya hazırladı: “Can Gold.”

Bir Altın Aslan ile kaç çocuk doyar?

Sir John Hegarty’nin yanı sıra BBH New York CCO’su Ari Weiss ve BBH Küresel CCO’su Pelle Sjoenell gibi isimlerin Cannes Lions Croisette’te tanıtımını yapacakları kampanya kapsamında BBH, festival boyunca Altın Aslan kazanan ajansları Cangoldaward.com sitesinden duyurarak insanları bu ajanslara tweet atmaya teşvik edecek.

“Bu yıl Altın Aslan almayıp bütçemizi bu kampanyaya yatıracağız” diyen Weiss konuyla ilgili şunları söylüyor: “İşin özü şu: Altın Aslan egonuzu besler. Peki, 33 çocuğun hayatını kurtarmak size kendinizi ne kadar daha iyi hissettirebilir dersiniz? Festivalin kıymetini azımsamıyoruz. Kariyerlerin ileriye gitmesine yardım eden Cannes Lions’ın var olmak için pek çok iyi nedeni var. Tek söylemek istediğimiz; fazladan bir Aslan almak yerine bu parayı neden daha iyi bir iş için kullanmayasınız ki?”

Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.