BİM, tarihinin ilk televizyon filmini yapınca…

BİM de televizyonlardaki yerini aldı.

17.02.2017 - 16:29 | Alev Kaynak

BİM, tarihinin ilk televizyon filmini yapınca...

Geçtiğimiz günlerde İran pazarına açılacağını duyuran perakende zinciri BİM’de yaşanan bir başka gelişme de tüm pazarlama dünyasını ilgilendirecek cinsten zira BİM de artık ana mecralarda boy gösteren, televizyonda ilk imaj çalışmasını gerçekleştiren bir reklamveren.

Ürün fiyatlarını yükseltecek her türlü gereksiz harcamadan kaçınmak; yönetim, mağaza dekorasyonu, personel, dağıtım, pazarlama ve reklam maliyetlerini en düşük seviyede tutmak, bildiğiniz gibi BİM felsefesinin önemli prensiplerinden birini oluşturuyor. Büyük ve süslü mağazaları, havalı rafları olmayan bir toptan fiyatına perakende satış markası BİM. Ancak bu mutlu müşterilere sahip olmanın önünde bir engel değil neyse ki… En azından imaj filmi bu fikri savunuyor.

Bir başka ayrıntıya daha değinmeden haberimizi noktalamayalım. BİM’in rekabet ettiği bir diğer marka olan ŞOK’un da reklam filmi neredeyse aynı zamanda yayına girdi. Öyle görünüyor ki markalar küçük bir casting piştisi yaşamışlar. ŞOK’ta müşteri kılığında karşımıza çıkan beyefendi, BİM’de de işinin ehli bir personel olarak selamlıyor bizleri.

Piştinin ardından reklam filmini geri çekerek mevzubahis beyefendinin olmadığı yeni bir versiyonunu hedef kitlesiyle paylaşan BİM’in ses getiren filminin güncel versiyonu, hâlâ izlemeyenler için, aşağıda.

KÜNYE

  • Reklamveren: BİM
  • Yapımevi: Hacıyatmaz Film
  • Yönetmen: Enes Erkan