MediaCat

Beymen’in Golden Opulence belgeseli Netflix’te

Beymen’in 50’nci yılına özel hazırladığı belgesel, lüksün tarihteki ayakizlerini sürüyor.

Beymen’in 50’nci yılında, lüksün bu topraklardaki tarihsel anlatısı için üç ayaklı olarak hazırladığı “Golden Opulence”, sergi ve kitabın ardından bir belgesel olarak hayat buldu. “Golden Opulence: 500 Years of Luxury, Lüksün İzinde: Anadolu’da 500 Yıllık Bir Yolculuk” isimli belgesel, Anadolu’nun kültür mirasında lüksün ne anlama geldiğini disiplinlerarası bir yolculukla ele alıyor. Netflix Türkiye ve Netflix MENA’da yayına alınan belgesel, Türkiye’de lüksün anlamını ve gücünü; moda, kültür-sanat, mimari ve gastronomi gibi farklı disiplinlerden uzman isimlerle birlikte tartışıyor.

Bir DEPO Film yapımı olan belgeselde; Victoria Beckham, Olivier Rousteing, Pierpaolo Piccioli, Erdem Moralıoğlu, Alfonso Dolce, Marco De Vincenzo, Edgardo Osorio, Antonio de Matteis, Brunello Cucinelli, Barnaba Fornasetti, Sevan Bıçakçı, Özgür Masur, Ayşe ve Ece Ege, Ece Şirin, Bünyamin Aydın gibi isimlerin yanında Caroline Koç, Serdar Gülgün, Prof. Hülya Tezcan, Erol Sağmanlı, Levon Bağış, Karsu, Tuba Büyüküstün, Maksut Aşkar, Murat Palta, Ahmet San, Derya Bengi, Nilay Örnek, Özge Samancı ve Oya Başkaya’nın da aralarında olduğu 45 isimle söyleşiler yer alıyor.

Çekimleri dört ülkede, 12 şehirde ve toplamda 36 lokasyonda gerçekleştirilen belgeselin lansmanı dün Beymen Group CEO’su Elif Çapçı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Çapçı yaptığı konuşmada, “Golden Opulence ile ülkemize ve halkımıza teşekkür ettğimize, bir armağan sunduğumuza inanıyorum. Bunun yanı sıra günümüzde dünya lüksüne yön veren markalara, bu toprakların eşsiz kültürel mirasını hatırlatmayı, bu topraklarla aralarında güçlü bir bağ kurmayı hedefledik. Belgeselin hazırlık sürecinde, yolumuz kimi zaman çok kültürlülük ve mimari kimi zaman moda ve zanaat kimi zaman ise gastronomi ile kesişti. Eşsiz kültür mirasımızı bugüne ve geleceğe taşıyan bu belgeselin Netflix gibi global bir platforma taşınmış olmasından ve büyük bir izleyici ekosistemine doğrudan ulaşacak olmasından dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.