Berlin Duvarı konuşsaydı

Yıkılışının 30'uncu yıldönümünde sözü Berlin Duvarı'na bırakan bir kampanya.

14.11.2019 - 14:49 | Sencer Uçar

Berlin Duvarı konuşsaydı

Şiddete, eşitsizliğe ve ayrımcılığa karşı faaliyet gösteren sokak sanatçıları birliği The Cultural Heirs, yıkılışının 30’uncu yıldönümünde Berlin Duvarı’nı konuşturan bir kampanyaya imza atıyor.

Duvarın mevcut olduğu dönemde ağırladığı graffitilerden alınan 26 harften bir yazı karakteri yaratan birlik, bu özel yazı karakteriyle, bir daha benzer bir duvar inşa edilmemesi ve özgürlüğün desteklenmesi adına tüm dünyaya mesaj yolluyor.

Kampanya kapsamında yayınlanan filmin yanı sıra insanların diledikleri mesajı paylaşmalarına olanak tanıyan Voiceofthewall.de adlı bir de mikro site bulunuyor. Sitede oluşturulan mesajlar ise ileride kitaba dönüştürülecek ve dünya liderleriyle paylaşılacak.

“Paylaşmak istediğimiz en önemli mesaj, insanların, özgürlüğün verili bir şey olmadığının farkına varmalarını sağlamak. Özgürlüğü asla cepte görmemek gerek. Özgürlük için her gün savaşmalıyız” diyen Storath, projeyi hayata geçirebilmek adına üç aylık bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve bir hayli geniş çaplı araştırmanın yanı sıra duvara ait kısımlardan yüzlerce fotoğraf çekildiğini de ekliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: The Cultural Heirs
  • Reklam Ajansı: Heimat Berlin
Kaynak: Creativereview.co.uk

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.