MediaCat

Berkin Elvan’ı hatırlatan Ulan İstanbul sosyal reytinglerde ilk sırada

Dizi, Pazartesi’lerin favorisi olmaya devam ediyor.

Berkin Elvan’ı hatırlatan Ulan İstanbul sosyal reytinglerde ilk sırada

Ulan İstanbul, bir Pazartesi vaz geçilmezi olarak izleyicilerin kalbinde yer ederken bir yayın gününü daha sosyal TV‘de birinci sırada tamamladı. Dizideki Berkin Elvan göndermesi ve dizinin toplumsal olaylara karşı bu kadar duyarlı olması sosyal izleyicilerden destek görürken “Sen bu çocuğu ekmek almaya yollama” gecenin en çok paylaşılan alıntılarından oldu. Twitter izleyicileri sıklıkla bu bölümün ne kadar komik olduğunu ve daha önce hiç bu kadar gülmedikleri ile ilgili paylaşımlarda bulundular. Karlos ve Yaren’in birlikte beste yaptıkları sahne ekran görüntüleri ve alıntılarla paylaşılırken, dizideki bir sahnede Güneşi Beklerken dizisindeki Sayer Koleji‘nin gözükmesi izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Berkin Elvan göndermesi yapan Ulan İstanbul sosyal reytinglerde ilk sırada

Karadayı, bu haftaki bölümü ile izleyicileri hem ekranlarının hem de klavyelerinin başına kilitleyerek, yüzde 10,45 pay oranı ile günü ikinci sırada kapattı. Sosyal izleyicilerin bu haftaki etikete gösterdikleri ilgi yoğun oldu, izleyiciler #MahirinKararı etiketi için senaryo yazarları Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat‘a desteklerin paylaştı. Mahir’in kararı sizin kararınız diyen izleyiciler, senaristlerin kararlarına olan güvenlerini de çeşitli içeriklerle vurguladı. Mahir‘in Nazif Baba‘yı bırakması izleyiciler arasında “Böyle baba bırakılır mı?” tepkilerine yol açarken, Feride’yi daha çok bu şekilde görmek istediklerini dile getirdiler. Dizi takipçileri ara ara Nihat Altınkaya’yı da özlediklerini paylaştılar. Mahir’in artık “Karadayı alemine” giriyor olması izleyicilerden “artık hiç bir şey eksisi gibi olmayacak” ve “her şey değişecek” şeklinde yorumlar aldı. Mahir’in işin peşini bırakmaması ve haksızlarla uğraşacak olmasını doğru bulan izleyiciler, Mahir’in kararına da desteklerini yorumlarında paylaştı.

Karadayı Twitter'da çok konuşuldu

O Ses Türkiye, yeni jürisi ile sezonu açarak sosyal medya reytinglerine üçüncü sıradan girdi. Yarışma 3.423 izleyiciden toplamda 4.517 tweet alarak yayılımda 12.022.720 kez izleyicilerin Twitter akışında yer aldı ve günü yüzde 8,22 pay oranı ile tamamladı. Mazhar Alanson ve Özkan Uğur‘un en iyileri topladığı konuşulurken, hayranları Ebru Gündeş‘i yalnız bırakmadı. Murat Boz hayranları ise şarkıcı olmadan O Ses Türkiye’nin sıkıcı olduğu ile ilgili yorumlar paylaştı.

Reaksiyon, “ne bölümdü ama” diyen izleyicilerin parmak uçlarında bir yayın gününü daha Twitter reytinglerinde ilk beşte tamamladı. Toplamda 3.740 tweet alan dizi yüzde 6,81 pay oranı ile dördüncü sırada yer aldı. Erdal Beşikçioğlu‘nun Dayı karakterindeki oyunculuğu izleyicilerden övgü alırken “Ne zaman tuttuğunu koparırsın benim parçam olursun, aslan parçası olursun” sözü gecenin en çok paylaşılan alıntılarından oldu. Serenay Aktaş‘ın tweet’i Top Tweet’ler arasında yer aldı. İzleyiciler gece boyunca #reaksiyon, #aslanparçası, #doktorzeynep, #action, #pazartesidenildiğinde ve #amirim etiketleri üzerinden etkileşime girdi.

Beni Böyle Sev, sosyal reytinglerde günü beşinci sırada kapattı. İzleyiciler Mazhar ve Reyhan sahnelerindeki aşka yoğunlaşırken, ikilinin arasında geçen konuşma izleyicileri duygulandırdı. Reyhan’ın sonunda özüne döndüğünü düşünen izleyiciler, ikili kavuştuğu için rahat bir nefes aldıklarını dile getirdi.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Berkin Elvan göndermesi yapan Ulan İstanbul sosyal reytinglerde ilk sırada

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 29 Eylül 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.