Ben&Jerry Türkiye’deki ilk sosyal sorumluluk projesini başlattı

Doğa Derneği ve dünyada pek çok sosyal sorumluk çalışmasına imza atan Ben&Jerry's, dünyanın en önemli sulak...

28.01.2009 - 10:38 | MediaCat

Doğa Derneği ve dünyada pek çok sosyal sorumluk çalışmasına imza atan Ben&Jerry’s, dünyanın en önemli sulak alanlarından biri olan İzmir Kuş Cenneti Gediz Deltası için bir ‘sosyal farkındalık’ projesi başlattı. Ünlü şarkıcı Tarkan da dünya ölçeğinde önemli bu alanın korunmasına destek verdi.

‘Donduramadığımız tek şey zaman, geç olmadan uyan’ sloganıyla başlayan proje, sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı amaçlıyor. Proje, Gediz Deltası koruma çalışmalarına ve yönetim planının uygulanmasına katkı sağlayacak.

Gediz Deltası Sosyal Farkındalık Çalışması’nı tanıtmak amacıyla İzmir Kuş Cenneti Ziyaretçi Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Nurgül Uçar, Doğa Derneği Başkanı Güven Eken ve Ben&Jerry’s Külah Elçisi (Marka Müdürü) Ceren Türkben Kaya katıldı. Doğanın yok oluşuna dikkat çekmek amacıyla doğadan ilham alarak ‘Uyan’ isimli bir şarkı yapan ve klibini Gediz Deltası’nda çeken Tarkan da basın toplantısına özel bir mesaj göndererek doğanın korunması için herkese çağrıda bulundu.

Proje, dünyanın en önemli sulak alanlarından Gediz Deltası için hazırlanan resmi yönetim planının Doğa Derneği işbirliğiyle uygulanmasını sağlayacak. İzmir Kuş Cenneti Koruma ve Geliştirme Birliği ile işbirliği içinde yapılacak çalışmalar sayesinde Gediz Deltası’nın sadece doğal özellikleri değil, aynı zamanda sulak alanların korunması açısından da dünyaya örnek olacak.

‘Gediz Deltası Koruma Projesi’yle deltanın sembolü olan flamingolar başta olmak üzere çok sayıda canlı türü ve doğal yaşam alanı bölge halkıyla işbirliği içinde korunacak. Ayrıca, Ben&Jerry’s’in Adil Ticaret’e (Fairtrade) uygun üretilen dondurması Chunky Monkey dondurmasının satışından elde edilecek gelirin bir kısmı da projeye aktarılacak. Toplantıda aynı zamanda bölgeye ekonomik katkıda bulunmak amacıyla Gedizli kadınların deltayla ilgili özel ürünler tasarlayacağı ve Ben&Jerry’s’in bu ürünleri mağazalarında satışa sunacağı belirtildi. Proje kapsamında sosyal farkındalığı artırmak amacıyla Gediz Deltası’yla ilgili bir tanıtım kitapçığı hazırlanacak ve “Gediz Deltası” isimli web sitesi geliştirilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.