Beni IBM mi sandınız?

Bob Dylan, Watson’ın yeni reklam filminde.

07.10.2015 - 13:41 | MediaCat

bob dylan ibm watson

1966 Şubat’ında Playboy dergisine verdiği bir söyleşide, “Parçalarınızın en çok 16-25 yaş grubu tarafından dinlenmesinin sebebi nedir?” sorusuna, “85-90 yaş grubu dinleseydi garip olmaz mıydı sence? Ben bir öğretmen değilim, insanlara ne yapmaları gerektiğini söylemiyorum. Nasıl bir kül tablası değilsem, IBM bilgisayarı da değilim” demişti Bob Dylan. Aradan yarım asır geçti ve Dylan bugün IBM’in, IBM Watson bilgisayarının tanıtıldığı bir reklam filminin yıldızı oldu.

Reklam filminde, bilgisayar ve Dylan şarkı yazımına dair bir diyaloğu sürdürüyor. Analiz yönü kuvvetli IBM Watson, Dylan’ın diskografisinde aşk ve zaman mefhumlarının ağır bastığını belirtiyor. 30 saniyelik reklam filmi, sonrasında izleyicileri yaratıcılığın sınırlarının yeniden tanımlanabileceği “Cognitive Outlook” sayfasına yönlendiriyor.

Bob Dylan’ın ilk reklamı değil tabii bu. Super Bowl 2014’te dünyaya “Amerikalılık nedir?” dersini verdiği Chrysler reklamında; 2004 yılında da protestliğinin sorgulanmasına yol açan Victoria’s Secret reklamında yer aldı Dylan.

CHRYSLER

VICTORIA’S SECRET

Kaynak: Examiner.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.