MediaCat

Benetton Milano Moda Haftası için metaverse’teydi

Marka fiziksel perakendedeki duygusal ekosistemi sanal mağazasına taşıdı.

Benetton Milano Moda Haftası için metaverse’teydi

Ünlü moda markası United Colors of Benetton, Milano Moda Haftası boyunca Corso Vittorio Emanuele mağazasını metaverse’e taşıdı.

Sanal mağazayı, fiziksel mağazayla aynı deneyimi metaverse’te sunmak üzere dekore eden Benetton aslında metaverse adına yeni bir başlangıca da imza atmış oldu. Öyle ki marka, ziyaretçilerine sanal mağazadan alışveriş imkânı yerine çeşitli oyun deneyimlerinin sonunda fiziksel mağazalardan yapacakları alışverişlerde kullanabilecekleri karekodlar sundu.


Benetton’ın tüketiciyle farklı bir temas noktası yakalayarak çok kanallı bir strateji geliştirdiğine vurgu yapan Benetton Group Chief Digital Officer’ı Antonio Patrissi, amaçlarının özellikle genç nesillerinin dilinden konuşarak bugünün gerçek dünyası ve sanal dünyası arasında, günümüz ve gelecek arasında bir köprü kurmak olduğunu söyledi. 

Benetton Group CEO
’su Massimo Renon ise bunun, “fiziksel perakendedeki duygusal ekosistemi sanal mağazada oluşturmak” anlamına geldiğini belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.