Becel sağlık kampanyalarını dijital ortama taşıdı

Kalp sağlığı alanında bilinçlendirme çalışmaları yapan Becel, bu çalışmaları dijital ortama taşıyor.

11.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Kalp sağlığı alanında bilinçlendirme çalışmaları yapan Becel, bu çalışmaları dijital ortama taşıyor.

Becel ve Türk Kardiyoloji Derneği, 2020 yılına kadar 1 milyon kişinin kalp yaşını ölçerek, kalp yaşlarını ortalama 3 yaş gençleştirmeyi hedefliyor. Dünya Kalp Günü’nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gün boyu 2229 kişinin kalp yaşı, kiosklarla ölçülerek bu hedef doğrultusunda ilk önemli adım atılmıştı. Becel, devam eden çalışmalarıyla farklı ve eğlenceli mecraları kullanarak, kampanyaya ilgiyi artırmayı ve il, cinsiyet, sigara kullanımı, egzersiz alışkanlıkları gibi faktörler çerçevesinde Türkiye’nin kalp sağlığı haritasını çıkarmayı hedefliyor.

Türkiye’nin kalp sağlığı haritasını çıkarma hedefi paralelinde hazırlanan www.kalpyasi.com sitesinde “kalp yaşı” ölçümü yapan Becel, ölçüm kiosklarıyla açık havada da kalp yaşı konusundaki çalışmalarına devam ediyor. Becel ayrıca Kalp Yaşı uygulamasının iPad versiyonuyla da uygulamayı mobil ortama taşıyor.

Kalp Sağlığına Dikkat Çekmenin Eğlenceli Yolu

Becel, “Becel Kalbe Giden Yol” adını taşıyan oyunuyla, kalp sağlığı konusuna eğlenceli bir şekilde dikkat çekiyor. Oyun, www.becelkalbegidenyol.com adresinde, çeşitli etkinliklerde kurulacak kiosklarda ve iphone’da oynanabiliyor.

Oyun kurgusunda, oyuncular damarlarında bulunan iyi ve kötü faktörlerle karşılaşıyor. Amaç, bu süre zarfında olabildiğince çok, iyi faktör yakalayarak en yüksek puan ile kalbe ulaşabilmek. Oyunun başında kullanıcılara sorulan sigara, spor ve beslenmeyle ilgili alışkanlıkları, oyunun zorluk seviyesini belirliyor. Oyuncu; klavye, fare ya da 3rd Eye Motion tekniği ile çalışan kamera kontrolü aracılığıyla oyunu oynayabiliyor. Oyun, www.becelkalbegidenyol.com  sitesi, kiosk uygulamaları ve iphone adaptasyonunun yanı sıra facebook üzerinden de oynanabiliyor.

Kalbini Seven Sağlığına Dikkat Eder

Sağlıklı yaşam hedefine yönelik Türkçe hazırlanmış sayılı uygulamalardan biri olan “Becel Kalbini Sev” içinde “Kaç Kalori Alıyorum?” ve “Egzersizlerim” kategorileri yer alıyor. Bu uygulamada iPhone, iPad, Blackberry, Facebook ve Deskop Widget gibi dijital alanları da kullanan Becel, uygulamaları sayesinde ürün ve sağlık önerilerini tüketicileriyle paylaşıyor. Kullanıcı “Egzersizlerim” bölümünde gün içindeki aktivitelerini giriyor ve “Kaç Kalori Alıyorum?” uygulamasıyla, girdiği besinlerin kalori değerlerini karşılaştırabiliyor. Ayrıca uygulamanın kayıt özelliği sayesinde kişi, günlük olarak aldığı besinleri ve yaptığı egzersizleri kaydederek net olarak aldığı kaloriyi görebiliyor ve diğer günlerle  kıyaslayabiliyor. Böylelikle günden güne sağlığına ne kadar dikkat ettiğini inceleyebiliyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.