Bayülgen bu sefer Marilyn oldu

Bankalararası Kart Merkezi’nin daha önceki reklam kampanyasında

11.04.2008 - 10:05 | MediaCat

Bankalararası Kart Merkezi’nin daha önceki reklam kampanyasında Şelale Hanım, kuaför ve kasiyer tiplemeleri yapan Okan Bayülgen yeni kampanyada makyajla Marilyn Monroe, Bob Marley, Albert Einstein ve Gandalf kılığına girdi.

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) alışverişlerde nakit yerine, banka kartı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, 2004 yılından bu yana aralıklarla sürdürdüğü bilinçlendirme çalışmalarının ‘yeni kampanyası’ başladı. BKM, daha önceki banka kartı ve chip&PIN kampanyalarında olduğu gibi bu yeni kampanyada da yine Okan Bayülgen ile çalışma kararı aldı. Okan Bayülgen, yeni banka kartı kampanyasında ilk kez, sinema, müzik ve bilim dünyasının dört büyük ismini canlandırdı. Kamera önünde, ilginç tiplemeleri ile dikkat çeken Okan Bayülgen, kamera arkasında da, reklam filmi yönetmeni olarak görev aldı.


20 kişi 4 gün çalıştı

Daha önceki banka kartı ve chip&PIN kampanyalarında başta Şelale Hanım tiplemesi olmak üzere kasiyer, kuaför gibi farklı karakterleri canlandıran Bayülgen, BKM’nin küçük çaplı alışverişlerde nakit yerine banka kartı kullanımını teşvik eden yeni kampanyasında, sinema, müzik ve bilim dünyasının 4 büyük ikonu Marilyn Monroe, Bob Marley, Einstein ve Gandalf’ı canlandırdı. Yaklaşık 20’den fazla kişinin görev aldığı ve 4 günlük bir çalışma ile ortaya çıkan kampanyada Bayülgen, altı saatlik bir makyajla Marilyn Monroe’ya dönüştü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.