BAT Türkiye’ye yeni genel müdür

2006 yılının Eylül ayından bu yana British American Tobacco Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Johan Vandermeulen...

26.05.2010 - 00:00 | MediaCat

2006 yılının Eylül ayından bu yana British American Tobacco Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Johan Vandermeulen, 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle British American Tobacco Rusya’nın Genel Müdürü olarak Moskova’da bulunan British American Tobacco Rusya Merkez ofisinde göreve başlayacak.

Johan, kariyerine 18 yıl önce British American Tobacco Belçika’da Yönetici Adayı olarak başladı ve Yönetici Adayı Programı bitirmesini takiben çeşitli pazarlama pozisyonlarında görev yapti. British American Tobacco Türkiye’ye atanmasından önce Kent Global Marka Direktörü olarak British American Tobacco’nun Londradaki Merkez Ofisinde görev yaptı.

Eylül 2006’da, British American Tobacco Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanan Vandermeulen, bu tarihten itibaren, uluslararası marka portföyünün pazar payının büyümesi, Doğrudan Dağıtım Modeli’ne geçişin gerçekleştirilmesi, Tekel özelleştirme ve birleşme süreci gibi pek çok projeyi başarıyla yönetti. Vandermeulen British American Tobacco Türkiye’deki başarılı çalışmaları sebebiyle kariyerine, dünyanın en büyük sigara pazarlarından birisi olan Rusya’da British American Tobacco Rusya Genel Müdürü olarak devam edecek.

Johan’ın Rusya’ya atanmasını takiben, Türkiye’nin en büyük doğrudan yabancı yatırımcıları arasında yer alan British American Tobacco Türkiye’nin Genel Müdürlüğünü Brezilyalı Fabio Lima üstlendi. 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle yönetim bayrağını Johan Vandermeulen’den devralan Lima, British American Tobacco’nun Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’tan Sorumlu Pazarlama Direktörü olarak görev yapıyordu.

Kariyerine British American Tobacco Brezilya’nın, Souza Cruz’da bulunan merkez ofisinde, Yönetici Adayı olarak başlayan Lima, BAT’de geçirdiği 23 yıllık kariyeri süresince Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Latin Amerika bölgelerinde yönetici olarak görev aldı. 2007 yılından bu yana BAT Türkiye, Ülke Pazarlama Direktörü olan Lima’nın, Tekel özelleştirme ve birleşme sürecinin başarısında, British American Tobacco Türkiye Satış ve Pazarlama organizasyonunun dünya standartlarında bir seviyeye ulaşmasında ve Yüksek Performans Kültürünün geliştirilmesinde önemli katkıları oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.