Barbie’den ilham veren kadınlar koleksiyonu

Marka, Dünya Kadınlar Günü’nü 17 rol model kadından oluşan bir koleksiyonla kutluyor.

07.03.2018 - 16:54 | Tuğba Özögretmen

Baribe'den ilham veren kadınlar koleksiyonu

Çevreci Bindi Irwin, boks şampiyonu Nicola Adams, Wonder Women filminin yönetmeni Patty Jenkins, Olimpiyat snowboard sporcusu Chloe Kim, matematikçi Katherine Johnson, Fransız şef Hélène Darroze, Çinli aktris Xiaotong Guan, ABD’li pilot Amelia Earhart, Meksikalı sanatçı Frida Kahlo ve diğerleri… Barbie, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak hazırladığı “İlham Veren Kadınlar” koleksiyonunda, aralarında işte bu isimlerin de yer aldığı 17 rol model kadının oyuncak bebeğini tasarladı.

Marka yaptığı açıklamada, gerçek hayatın içinden çıkan bu rol modellerin, kız çocuklarına, istedikleri her şeyi olabileceklerini hatırlatmada önemli olduğunu vurguluyor. Barbie aynı zamanda bu geniş koleksiyonu #MoreRoleModels isimli bir reklam kampanyasıyla da taçlandırdı. In-house olarak hazırlanan reklam filminde kız çocukları, neden kadın inşaat mühendislerine, kodlayıcılara ve şeflere ihtiyaçları olduğunu anlatıyor.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.