Barcelona’nın yeni forması

Nike ve FC Barcelona 2011-2012 sezonu yeni formalarını tanıttı.

18.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Nike ve FC Barcelona 2011-2012 sezonu yeni formalarını tanıttı.

Nike’ın bugüne dek tasarladığı en çevreci forması olan yeni Barcelona forması, tarihi unsurların yanı sıra takım vizyonundan da izler taşıyor. Nike bu yeni tasarımlarla 100 milyon plastik su şişesini katı atık sahalarına atılmaktan kurtarıyor.

İç saha forması ikon niteliğindeki bordo mavi şeritlere sahip. Formanın yakasının iç kısmında, Barcelona’nın takım marşından alınan “Tots unit fem força” (Hep birlikte güçlüyüz) dizesi yer alıyor.

Barcelona deplasman forması ise koyu siyah.Formanın siyah üstünün omuz kısmında Katalonya bayrağı “Senyera”ya atıfta bulunan özel bir siyah-gri desen yer alıyor.

Formanın tasarımında kulübün tarihinden ve geleneğinden izler bulunurken, yeni formalarının ilk kez hem şortları hem de üstleri Nike’ın geri dönüşümlü polyesterinden yapıldı.

Her bir formada yaklaşık on üç adet geri dönüştürülmüş plastik su şişesi kullanıldı. Yeni üretim süreci geleneksel polyester üretimine kıyasla enerji tüketimini %30’a kadar azaltıyor ve yaklaşık 100 milyon plastik su şişesini katı atık sahalarına atılmaktan kurtarıyor.

Mavi renkteki iç saha şortlarının alt kısmında özel bir bordo şerit bulunuyor ve forma mavi çoraplar ve çorapların baldır kısmındaki sarı “FCB” harfleriyle tamamlanıyor. Deplasman şortları da siyah renkte ve çorapların baldır kısmında sarı renkli “FCB” harfleri bulunuyor.

Formanın ön kısmındaki kulüp arması, formaya ilk kez ısı yardımıyla yapıştırıldı; bu da formayı daha hafif hale getirirken bu bölgenin havalandırılmasına imkan veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.