MediaCat

Banksy’den olması gerekene dair bir mesaj

Banksy, Londra’da bir ağacı yapay olarak yeşerten çalışmanın kendisine ait olduğunu doğruladı.

Sosyal, çevresel ve politik hicivler barındıran yaratıcı murallarıyla tanınan sokak sanatçısı Banksy, Londra’daki Finsbury Park yakınlarında çarpıcı bir çalışmaya imza attı.

Bölgede ölmeye yüz tutmuş bir kiraz ağacının arkasındaki duvarı yaprakları taklit eden bir teknikle yeşile boyayan sanatçı, ağaca yapay bir canlılık kazandırdı. Çalışmanın sol alt köşesinde ise doğayı korumak için harekete geçmenin aciliyetine vurgu yaparcasına, boyayı yangın söndürücü tüple püskürten bir insan figürü görülüyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Banksy (@banksy)’in paylaştığı bir gönderi

BBC Radio 4’te The Banksy Story adlı bir program hazırlayan James Peak, kent sakinlerini doğayla ilişkilerini sorgulamaya davet eden çalışmaya dair, “Mesaj açık: Doğa mücadele ediyor ve yeniden yeşermesine yardımcı olmak bizim elimizde” yorumunda bulunuyor ve ekliyor: “Ağaç canlanmış gibi görünüyor ama fark edilir derecede sahte ve sentetik bir şekilde. Bahar gelince bu ağacın yaprak vermesi gerekirdi ama Banksy buradan geçerken ağacın ne kadar sefil göründüğünü düşünmüş olmalı.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.