Balenciaga’dan tepki çeken vitrin tasarımı

Balenciaga ve Selfridges, evsizleri andıran mankenlerin yer aldığı tasarım için özür diledi.

13.09.2018 - 11:51 | Sencer Uçar

Balenciaga, Londra’nın lüks alışveriş merkezlerinden Selfridges’teki mağazasının vitrin tasarımında evsizleri andıran mankenlere yer vermiş, bazıları da bu olay karşısında hem Selfridges’e hem de Balenciaga’ya tepki göstermişti.

Amerikalı sanatçı Mark Jenkins imzalı tasarımda evsiz insanları andıran mankenler, markanın yaklaşık 500 pound değerindeki yeni ayakkabılarını ve 600 pound değerindeki kapüşonlu sweatshirt’lerini taşıyordu.

Selfridges adına konuşan bir yetkili, vitrin tasarımının yer aldığı The Corner Shop’un kreatiflere sanat anlayışlarını mümkün olduğunca özgür bir şekilde sergilemelerine olanak sağlayan bir platform olduğunu, burada şaşırtıcı ve düşünmeye zorlayan işbirlikleri ve çalışmalara yer vermeyi hedeflediklerini söyledi. Yetkili, meydana gelen rahatsızlıktan ötürü marka adına özür diledi.

Selfridges aynı zamanda sosyal medya kullanıcılarına Jenkins imzalı vitrin tasarımında yer alan mankenlerin havalimanında bekleyen insanları andırdığı açıklamasında bulundu.

Balenciaga da böyle bir yanlış anlaşılmanın doğabileceğini düşünmediklerini açıkladı ve özür diledi. Marka, daha fazla yanlış anlaşılmanın meydana gelmemesi için vitrinin modifiye edildiğini de ekledi.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.