Bahçeşehir Üniversitesi ve NYU işbirliği

New York Üniversitesi (NYU) öğretim üyesi Doç. Dr. Selçuk R. Şirin başkanlığında toplam bütçesi 660 bin TL’yi aşan NYU-Bahçeşehir Ortak Araştırma Projesini hayata geçiriyor.

08.07.2011 - 00:00 | MediaCat

New York Üniversitesi (NYU) öğretim üyesi Doç. Dr. Selçuk R. Şirin başkanlığında toplam bütçesi 660 bin TL’yi aşan NYU-Bahçeşehir Ortak Araştırma Projesini hayata geçiriyor. Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen imza törenine New York Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölüm Başkanı Jacqueline Mattis, Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hasan Şimşek ve New York Üniversitesi öğretim görevlisi Selçuk Şirin katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi önemli bir fonu sadece araştırmacı yetiştirmek için yurtdışına gönderiyor. Bütçesinin yüzde 75’i Bahçeşehir Üniversitesi, kalanı ise New York Üniversitesi (NYU) tarafından karşılanacak olan bu projeye NYU’dan gelecek akademisyen desteğinin yanı sıra Bahçeşehir öğrenci ve öğretim üyelerine New York şehrindeki kampüsü kullanma imkanı sağlanacak. Toplam uygulama süresi 3 yıl olan NYU-BÜ Ortak Projesi 4 farklı uygulamadan oluşacak:

Bahçeşehir Araştırma Yöntemleri Okulu – NYU Research Methods Workshops at Bahçeşehir: Türkiye’nin veri ve araştırmacı ihtiyacını gidermek için Bahçeşehir Üniversitesi, New York Üniversitesi uzmanlarının desteğiyle Türkiye’nin araştırma yöntem okulunu açıyor.

ÜniverSİTE Değişim Programları – UniverCITY Exchange Programs: Önümüzdeki 3 yıl boyunca bir grup NYU öğrencisi Bahçeşehir kampüsünde dersler almak üzere ülkemize gelecek ve aynı dönemde bir grup Bahçeşehir öğrencisi de New York’da finans, psikoloji, iletişim, ve mimarlık alanlarında yoğunlaştırılmış programlara katılabilecekler. .

3Bilimsel Toplantılar – Scholarly Meetings: NYU ve BÜ’nde araştırma yapan akademisyenlere, ortak projeler geliştirirek bulgularını New York ve İstanbul’da kamuoyuna sunma olanağı sağlanacak.

NYU-Bahçeşehir Gençlik Araştırmaları Projesi– NYU-BU Youth Resaerch Project: Türkiye nüfusunun yarısıdan çoğu 30 yaşın altında. Türkiye’nin geleceğini anlamak, bu genç nüfusu iyi anlamaktan geçiyor. Bu amaçla başlatılan 3 yıllık araştırma projesini Dr. Selçuk Şirin, Bahçeşehir Üniversitesi’nde kuracağı bir araştırma ekibiyle birlikte gerçekleştirecek.

Doç. Dr. Selçuk R Şirin konuyla ilgili “Bu projeyi üstlenirken tek bir iddiamız vardı o da Türkiye’deki araştırma kapasitesini hem nitelik hem de nicelik olarak arttırmak. Amacımız finans sektöründen eğitime siyasetten pazarlamaya her sektörde veri toplamak isteyenlere araştırma know-how’ını kurmak. Veriye dayanmadan alınan her kararın bir eksik olduğunu bilerek önemli bir eksikliği doldurmak için yola çıkıyoruz." dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.