Ayı Paddington 60 yaşında

İngiliz kültürünün sevilen figürü yeni yaşını özel tasarım madeni paralarla kutluyor.

08.08.2018 - 10:51 | Arzu Nilay Kocasu

Ayı Paddington 60 yaşında

İlk kez A Bear Called Paddington kitabıyla 13 Ekim 1958’de kitapseverlerle buluşan ve aradan geçen yılda -yayınlanan çizgi filmler ve sinema filmlerinin yanı sıra- 20’den fazla kitabı 30 dile çevrilerek dünya genelinde 30 milyonu aşkın kopya sayısına ulaşan Ayı Paddington, bu yıl 60’ıncı yaşını kutluyor.

Yazar Michael Bond’un kalemi ve Peggy Fortnum’un illüstrasyonlarıyla hayat bulduğundan bu yana geçen sürede bir çocuk kitapları klasiği olmanın yanı sıra İngiliz kültürünün en sevilen kurgu karakterlerinden biri olmayı da başaran Perulu Paddington’ın 60’ıncı yaşını kutlamak için özel bir kampanyaya imza atan Birleşik Krallık’in madeni para üreticisi The Royal Mint, sevimli ayının hayranları için 50 pens değerinde iki madeni para tasarımını piyasaya sürdü.

13 dolarlık gümüş para Ayı Paddington’ı elinde Birleşik Krallık bayrağıyla resmederken, 77,80 dolarlık lüks versiyonda paranın her iki yüzünde de ikonik karakterin renkli illüstrasyonları bulunuyor. Her iki tasarımın da sınırlı sayıda üretildiğini ekleyelim.

Hayranları, Ayı Paddington’lı özel tasarım madeni paraları buradan inceleyip satın alabilir.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.