Aygaz Genel Müdürü dünya LPG birliği başkan yardımcısı oldu

Dünya LPG Birliği’nin (WLPGA) 24. Genel Kurulu, Katar’ın başkenti Doha’da yapıldı.

27.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünya LPG Birliği’nin (WLPGA) 24. Genel Kurulu, Katar’ın başkenti Doha’da yapıldı. Halen WLPGA Yönetim Kurulu üyeliğini sürdüren Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, Genel Kurul’da yapılan oylamayla Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

50 ülkeden 700 kayıtlı üyesi bulunan Dünya LPG Birliği, temiz enerji kaynağı olan LPG’nin dünya çapında yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla 1987 yılında kuruldu. Her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen Genel Kurul sırasında, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen LPG sanayi ve yan sanayi kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı forum düzenleyen WLPGA, bu yılki toplantısını 26-27 Eylül tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirdi.

Aralarında Aygaz’ın da bulunduğu, LPG sektöründen uluslararası kurum ve kuruluşun yanı sıra LPG taşıyıcıları, pazarlamacılar, dağıtımcılar ve sektörde hizmet veren diğer şirketleri bir araya getiren Forum’da, sektörün büyüme potansiyeli değerlendirilirken, yeni iş bağlantıları da ele alındı.

Forum sırasında gerçekleştirilen 24. WLPGA Genel Kurulu’nda ise halen WLPGA Yönetim Kurulu üyeliğinin yanı sıra, TOBB LPG Meclisi Başkanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) gibi kuruluşlarda çeşitli yönetim kurulu üyelikleri bulunan Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.