MediaCat

Aydem Yenilenebilir Enerji’den yeni sürdürülebilirlik adımı

Şirket BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacısı oldu.

Aydem Yenilenebilir Enerji’den yeni sürdürülebilirlik adımı

Aydem Enerji’nin yenilenebilir enerji üretimi alanında faaliyet gösteren şirketi Aydem Yenilenebilir Enerji, dünya genelinde 160’tan fazla ülkede 9 bin 500’ün üzerinde üye şirketi bulunan  sürdürülebilirlik girişimi Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) imzacısı oldu.

Enerji sektöründeki faaliyetlerini sürdürülebilir, yenilikçi ve insan odaklı yaklaşımıyla sürdüren şirket, attığı imzayla birlikte BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nde yer alan 10 maddelik ilkelerine uymayı taahhüt etmiş oldu. Şirket, çalışmalarını her yıl raporlayacak ve taahhütlerini yerine getirdiğini bu yolla kanıtlamış olacak.

Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin imzacısı olmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aydem Yenilenebilir Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İdris Küpeli, bir taraftan bugünün ihtiyaçları için daha verimli çözümler sunarken bir taraftan da toplumun ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarının sürdürülebilirliğini gözeten yaklaşımlar geliştirdiklerini söyledi. Uluslararası yönetim standartlarını tüm iş süreçlerinde etkili şekilde uygulayan, paydaşları için değer üreten, insan odaklı ve ekosistemine zenginlik katan kurum olma kimliklerini pekiştirecek bir adım atmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Küpeli, “Her alanda sürdürülebilir büyümeyi sağlamak elbette ki hem kurum hem de sektör olarak en önemli sorumluluğumuz. Bu süreçte; insan haklarına saygılı, yüksek çalışma standartlarına uyumlu ve çevresel hassasiyetlere karşı duyarlı bir şirket olmak önceliğimiz. Bu imzayla Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen bu 10 ilkeye uyacağımızın sözünü verdik. Dokunduğumuz tüm paydaşlara karşı duyduğumuz sorumluluk gereği, evrensel olarak kabul görmüş on ilkeyi kapsayan Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin parçası olmaktan gururluyuz” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.