MediaCat

Ayakkabı Dünyası ve Deichmann’dan slogan ihtilafı

Simge Sağın’ın oynadığı reklam filminin yayını mahkeme kararıyla durduruldu.

Ayakkabı Dünyası ve Deichmann’dan slogan ihtilafı

Ayakkabı Dünyası ve Deichmann, reklam filminde geçen bir ifade nedeni ile davalık oldu. Mahkeme, Ayakkabı Dünyası’nın Alman Deichmann’a açtığı davada tedbir kararı verince Simge Sağın’ın rol aldığı reklam filmi de tedbiren durduruldu.

Hürriyet’in haberine göre dava İstanbul 1’inci Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açıldı. Haberde, Ayakkabı Dünyası’nın avukatlarının Deichmann’ın reklamında kullanılan sloganın kendi markaları olduğunu belirttiği ifade ediliyor. Dava dilekçesinde “Ayakkabı Aşktır” markasının 2010 yılında tescil edildiği belirtilerek davalı Deichmann’ın reklam filminde “Ayakkabı Aşkım” ifadesinin geçtiği vurgulanıyor.

Deichmann’ın öne sürülen gerekçelerin kabul edilmemesini istereyerek davanın reddini talep ettiğini söyleyen Hürriyet, mahkemenin Türk Patent Enstitüsü’nden taraflara ait tescil belgelerin istenmeye karar verdiğini belirtiyor. Habere göre reklam filmi için alınan tedbiren durdurma kararı ise 21 Ekim’de alındı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.