Axa Oyak yoluna Axa olarak devam edecek

Axa Oyak Sigorta'nın Oyak'a ait hisselerinin yüzde 50'sini 525 milyon dolara satın alarak faaliyetlerini...

15.09.2008 - 12:15 | MediaCat

Axa Oyak Sigorta’nın Oyak’a ait hisselerinin yüzde 50’sini 525 milyon dolara satın alarak faaliyetlerini tek başına sürdürme kararı alan Axa Ceo’su Henri de Castries, Türkiye’de organik olarak büyümek istediklerini, ancak yeni şirket satışları olursa fırsatı değerlendirebileceklerini söyledi.

Türkiye’nin gelecek vaat eden çok cazip bir pazar olduğunu belirten Castries, Axa’nın Oyak hisselerini satın almasıyla ilgili olarak ‘İki sermayedar arasında ortak bir anlaşma söz konusu. Ana konumuz sigortacılıkla ilgili Türkiye’de daha fazla yatırım yapma kararı aldık. Oyak’ın ise farklı öncelikleri ve finansal sektörden çıkmak gibi kararları vardı. Bu nedenlerden dolayı daha önce Oyakbank’ın hisselerini ING’ye sattılar’ dedi.

Şirket adı AXA olacak

Oyak Grubu ile aralarında her zaman güçlü bir ilişki olduğunu belirten Castries, bu ilişkinin önümüzdeki dönemde de süreceğine inandığını sözlerine ekledi. Yola mevcut yönetim kadrosu ile devam edeceklerini belirten Castries, Axa Oyak’ın çok başarılı bir şirket olduğunun altını çizdi.
Sektörün en karlı şirketlerinden biri olan Axa Oyak’ın sermayesinin de güçlü olduğunu ifade eden Castries, sermaye artırımının şirket satın almaları halinde söz konusu olacağını vurguladı.
Castries, Oyak hisselerinin Axa’ya devredilmesi ile ilgili sürecin çok yakında tamamlanarak şirketin, Hazine Müsteşarlığı’ndan gelecek onay doğrultusunda önümüzdeki haftalarda adını Axa Sigorta olarak değiştireceğini belirtti.

Kaynak:Milliyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.