AWS Pop-Up Loft İstanbul açıldı

Topluluk alanı, Amazon.com CTO'su Dr. Werner Volgels’in açılış konuşmasıyla faaliyetlerine başladı.

18.09.2019 - 15:14 | MediaCat

Amazon Web Services (AWS) tarafından start-uplara, işletmelere ve AWS meraklılarına çeşitli ücretsiz aktiviteler, eğitim atölyeleri ve etkinlikler sunan Türkiye’deki ilk Pop-Up Loft dün itibarıyla kullanıma açıldı. Sistem kuruculara, girişimcilere ve geliştiricilere, güçlü ve başarılı bulut tabanlı uygulamalar oluşturmalarına yardım edecek AWS kaynaklarına ve uzmanlarına erişme fırsatı sunan Loft 16 – 27 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul’daki Galata Rum İlköğretim Okulu’nda faaliyette olacak.

Dün Amazon.com CTO’su Dr. Werner Vogels tarafından yapılan açılış konuşmasıyla etkinliklerine start veren AWS Pop-Up Loft girişimcilere, geliştiricilere ve teknik uzmanlara yönelik çeşitli etkinliklere ziyaretçilerin ücretsiz olarak erişebildiği bir topluluk alanı sağlamayı hedefliyor. AWS Pop-Up Loft’un ev sahipliği yaptığı etkinlikler arasında, AWS iş ortaklarının ve müşterilerinin sunumları ve uygulamalı atölye çalışmaları ile yapay zeka, makine öğrenimi, “serverless” mimari, IoT gibi bir çok konuyu kapsayan teknik sohbetler yer alıyor. Loft katılımcıları, AWS’nin en yetkin uzmanları ile görüşerek AWS Çözüm Mimarlarından ve AWS fikir önderlerinden teknik rehberlik alabiliyorlar.
AWS Pop-Up Loft İstanbul; Peak, Commencis, Tech Data, Netapp, Hitachi, Cisco, Equinix, Bestcloudforme, Insider, Logo, V-count ve Türk Telekom şirketlerinin yanı sıra eğitim sponsorları olarak Bilgeadam ve Yönetim Akademi’nin desteğiyle hayata geçiriliyor.

Merak edenler, AWS Pop-Up Loft İstanbul hakkında detaylı bilgiye ve etkinlik programına buradan ulaşabilir.