MediaCat

Avrupa’nın ilk YouTube artırılmış gerçeklik kampanyası

L’Oréal, bugün gerçekleştirdiği özel bir toplantıyla Maybelline markası için hazırladığı Virtual Try On kampanyasının detaylarını paylaştı.

Avrupa’nın ilk YouTube artırılmış gerçeklik kampanyası

Fransa menşeli kozmetik ve güzellik şirketi L’Oréal, Türkiye’nin bir numaralı tekno-güzellik şirketi olmak hedefiyle attığı stratejik adımlardan biri olan ve Maybelline markası ile YouTube, Watsons ve Danla Bilic’i buluşturan Virtual Try On kampanyasını bugün gerçekleştirdiği özel bir toplantıda sonuçları ve detaylarıyla paylaştı.

Google Türkiye Ofisi’nde gerçekleşen toplantıda Google FMCG ve Otomotiv Sektör Lideri Hilmi Aydın, Maybelline New York Kıdemli Ürün Yöneticisi Berrak Kibar, L’Oréal Tüketici Ürünleri Divizyonu Dijital Müdürü Murat Nur Çolakoğlu ve YouTube İçerik Üreticisi Danla Bilic EMEA bölgesinde ilk kez gerçekleştirilen projenin detaylarını paylaşarak basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

1,5 milyon renk denenmesi, 150 bin uygulama deneyimi ve yüzde 42 uygulama deneyimleme oranının elde edildiği kampanya kapsamında, kullanıcılar, uygulama aracılığıyla ortalama dokuz farklı renk ruju sanal olarak denediler. Halihazırda 12 rengin denenebildiği projenin kapsamı, gelecek yıl, setteki diğer renklerin eklenmesiyle genişletilecek.

Şu sıralar yatırımlarını tüketici deneyimine odaklayan L’Oréal 2015 yılında yüzde 10 ila 15 olan dijitale yatırım oranını 2019 itibarıyla yüzde 55 ila 60 aralığına yükseltti. Bu yatırımdaki aslan payıysa YouTube’a ait. YouTube’un artırılmış gerçeklik teknolojisine yatırımını önümüzdeki yıl da sürdürecek olan markanın Virtual Try On kampanyasını deneyimlemek isteyenler, aşağıdaki videoyu YouTube uygulamasından oynatarak Maybelline New York Super Stay Matte Ink Ruj Serisi’ndeki rujları kendi dudaklarında deneyebilirler.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.