Avrupa’nın en iyisi kim?

Reklam yaratıcılığı konusunda Avrupa’da geçen yılın en iyilerini belirlemeyi amaçlayan Eurobest yaklaşıyor.

18.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Reklam yaratıcılığı konusunda Avrupa’da geçen yılın en iyilerini belirlemeyi amaçlayan Eurobest yaklaşıyor.

Bu yılki yarışmaya Televizyon/Sinema, Basın, Açıkhava, Radyo ve İnteraktif kategorilerinde toplam 4.269 adet iş katıldı. Bu, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 15’lik bir artışa işaret ediyor. İnteraktif kategorisinin olmadığı geçen yıl yarışmaya toplam 3.727 adet iş katılmıştı.

32 ülkeden 468 ajansın katıldığı bu yılki yarışmanın Basın kategorisinde 1.680, Açıkhava kategorisinde 1.001, Televizyon/Sinema kategorisinde 1.114, Radyo kategorisinde 119, İnteraktif kategorisinde ise 355 iş yarışacak.

Eurobest’e Türkiye’den, Basın kategorisinde 11, Açıkhava’da 7, Televizyon’da 9 ve İnteraktif’te 3 olmak üzere toplam 30 çalışma katıldı. Türkiye’den yarışmaya katılan ajans sayısı ise 10.

Değerlendirme süreci 27 Kasım’da başlayacak ve üç gün sürecek. Jean-Remy von Matt başkanlığındaki jüri Televizyon/Sinema, Basın, Açıkhava ve Radyo kategorilerindeki işleri değerlendirirken, Seb Royce başkanlığındaki diğer bir jüri İnteraktif kategorisindeki işleri oylayacak.

Kısa listeler 29 Kasım günü saat 12.00’den itibaren ‘www.eurobestlive.com’da yayımlanmaya başlanacak. Kazananlar ise 1 Aralık 2005 günü saat 14.00’te yapılacak törenle duyurulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.