Avrupa’nın en büyük outlet’i 29 Temmuz’da açılıyor

Armani'den Donna Karan'a, Versace'den Fendi'ye kadar pek çok lüks markayı Harvey Nichols çatısı altında...

10.07.2008 - 10:07 | MediaCat

İstanbul Kurtköy’deki Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük outlet’i Viaport Alışveriş Merkezi 29 Temmuz’da kapılarını açacak. Bu proje, hem Türk perakende sektörünün yeni yeni tanıştığı outlet kavramının gelişmesi, hem de lüks markaların daha ulaşılabilir hale gelmesi için bir dönüm noktası olacak. Nitekim, Armani’den Donna Karan’a, Versace’den Fendi’ye kadar pek çok lüks markayı Harvey Nichols çatısı altında toplayan Unitim Holding, Viaport’ta Unitim Multibrand adıyla bir mağaza açacak. Bin 500 metrekarelik bir mağaza kiralayan Unitim, burada Harvey Nichols çatısı altında da satılan markaların ‘bir bölümünü’ satacak. Alışveriş merkezinin danışmanlığını yapan Alkaş Danışmanlık’tan edinilen bilgiye göre, Viaport’ta yer alacak lüks perakendeciler arasında sadece Unitim yok. Beymen de burada yaklaşık 600 metrekarelik bir mağaza açacak. Buna ek olarak, portföyünde Burberry, Coach, Calvin Klein Jeans ve Lacoste gibi markaları bulunduran Eren Holding de Viaport’ta yaklaşık bin 500 metrekarelik mağaza kiraladı. Yani, lüks perakendeciler de outlet’ler aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşmanın peşinde.

Alt markalar geliyor

Bu hedef sadece lüks perakendecilere ait değil. Dün Viaport’ta biraraya gelen sektörün duayenleri de, outlet’lerin perakende sektörünün yaşadığı durgunluğu aşmakta ne kadar önemli olduğunu vurguladılar. Tüm sektörün gündeminde alt marka yaratmanın bulunduğunu dile getiren perakendeciler, gelir piramidinde daha alt kesimlere ulaşarak pay kapmanın şart olduğuna işaret ettiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.