Avea’dan Fenerbahçe sponsorluğuyla ilgili açıklama

Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Takımı'nın ana sponsoru olan Avea'nın Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, futbolda şike iddialarına ilişkin olarak, ''Bizi küstürmesinler. Futbola, spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor'' dedi.

08.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Takımı’nın ana sponsoru olan Avea’nın Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir, futbolda şike iddialarına ilişkin olarak, ”Bizi küstürmesinler. Futbola, spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor” dedi.

Akdemir, Avea’nın Suada’da gerçekleştirilen ”Yaza Merhaba” partisi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şike iddiaları konusunda, futbolda böyle üzücü durumlar yaşanmasını istemediklerini söyleyen Akdemir, bu belirsizlik ortamının bir an önce aşılmasını beklediklerini kaydetti.

Fenerbahçe ile toplam 5 yıl geçerli sponsorluk anlaşmalarının 2013 sonunda biteceğini anımsatan Akdemir, ”Olumsuz sonuç çıkarsa vazgeçecek misiniz?” sorusunu, şöyle yanıtladı:

”Şu anda bekleyelim. Bir varsayım üzerine birşey söylemek istemem. Herhalde Futbol Federasyonu önümüzdeki hafta kararını verir. Futbol Federasyonu’nun kararı, bizim vereceğimiz kararda şekillendirici olabilir. Bizi küstürmesinler. Futbola, spora bu kadar destek verip de sonuçta bu tür şeylerin yaşanıyor olması bizi çok üzüyor. Ben çekileceğiz anlamına gelen birşey söylemiyorum. Sadece futbolun şu anda yaşadığı şey bizi çok üzüyor. Küsmek de istemiyoruz.”

Akdemir, şu an için destek vermeye devam ettiklerini ve kararlarını değiştirecek bir durumun bulunmadığını, ancak gelişmeleri takip ettiklerini vurguladı.

AA

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.