Avea’dan 300 milyon dolarlık yatırım

Cüneyt Türktan, Avea Genel Müdürü olmasının ardından 11 Nisan 2006 tarihinde ilk kez basın mensuplarıyla buluştu.

11.04.2006 - 00:00 | MediaCat

Cüneyt Türktan, Avea Genel Müdürü olmasının ardından 11 Nisan 2006 tarihinde ilk kez basın mensuplarıyla buluştu. Telekomünikasyon sektöründeki gelişmeleri değerlendiren Türktan, Avea’yı değişen pazar şartlarında daha güçlü ve iddialı hale getirecek yatırım planlarını anlattı.

Telsim’in satışı ile pazarda sıcak gelişmeler yaşandığını kaydeden Türktan, bu gelişmeler doğrultusunda yeni kurumsal stratejiler belirlemeye odaklandıklarını söyledi. Özellikle altyapı ve sistem iyileştirmelerine ağırlık vereceklerini belirten Türktan, bu iki alanda toplam 300 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını vurguladı.

Avea’nın marka konumlamasında değişiklikler olacağını vurgulayan Türktan bu konuda çalışmaların devam ettiğini; şimdiye kadar fiyat rekabetine odaklanan Avea’nın bundan sonra kalite – fiyat dengesinin üstünde duracağını kaydetti. Türktan, henüz yüzde 50 doygunluğa ulaşmış bu pazarda oyunun daha yeni başladığını; pazarın daha büyük olanların değil, Avea gibi dinamik ve hızlı hareket eden şirketlerin atacakları adımlarla şekilleneceğini ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.