MediaCat

Ateşböcekleri yalnız değildir

BM Kadın Birimi kadına yönelik şiddete son vermek için tüm Türkiye’ye #AteşBöcekleri projesiyle sesleniyor.

Ateşböcekleri yalnız değildir

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve kadının güçlenmesine yönelik faaliyetler yürüten Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nden başlayarak 10 Aralık İnsan Hakları Günü’ne kadar süren Kadına Yönelik Şiddete Karşı 16 Günlük Aktivizm kampanyası süresince, kadına yönelik şiddete son vermek adına tüm Türkiye’ye #AteşBöcekleri projesiyle sesleniyor.

Manajans/JWT liderliğinde, Medicom ve Ogilvy PR’ın da desteğiyle önemli pek çok isimin gönüllü olarak katıldığı bir harekete dönüşen projenin ilham kaynağı ateşböcekleri. Adını ateşböceklerinin birbirlerini korumak ve kollamak adına ışık kullanmalarından ve ışığın güveni simgelemesinden alan proje kapsamında, şiddet gören kadınların yaşadıklarına karşı kayıtsız kalınmaması gerektiğinin altı çizilerek, herkes şiddet gören ama sesini duyuramayan kadınların sesi olmaya davet ediliyor.

Kadına karşı şiddete karşı kayıtsız kalınmaması gerektiğine ve dayanışma içinde olmanın önemine vurgu yapılan proje kapsamında başta kanaat önderleri olmak üzere herkes, Atesbocekleri.info adresinde yer alan harita üzerinde ya da sosyal medyada #AteşBöcekleri’ni yayarak ve bir ateş böceği yakarak, şiddet gören kadınların ışığı, sesi, gücü olmaya çağrılıyor.

Proje kapsamında bir de animasyon filmi bulunuyor. Prodüksiyonunu Lunapark Film’in üstlendiği filmi Simge Kızıltan seslendiriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.