MediaCat

Atasay, globalde ilk koleksiyon işbirliğini gerçekleştirdi

75. yılını geride bırakan Atasay’ın Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan ile marka stratejileri ve markanın 75. yılı hakkında konuştuk.

Atasay, globalde ilk koleksiyon işbirliğini gerçekleştirdi

Geçtiğimiz yıl, 75. yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutlayan Atasay, 150. yılını 2010 yılında kutlayan İsviçreli mücevher ve saat üreticisi Chopard ile özel bir koleksiyon tasarımı için işbirliğine gitti. Globalde bu yönde yapılan ilk işbirliği olarak tarihe geçen Atasay’ın Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan ile Atasay’ın 75. yıl etkinlikleri ve marka stratejileri hakkında sohbet ettik.

Genç tasarımcıları cesaretlendirmek, yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımak amacıyla 75. yıl logosuyla ilgili bir yarışma da düzenleyen Atasay, seçilen logoyu 2012 yılı boyunca iletişim kampanyalarında kullandı.

Arıcan, röportajımızda, özellikle ‘lükste demokratikleşme’ kavramının altını çizdi. Bununla, zengin ürün portföyleri sayesinde ürünlerini birçok SES grubuna yönelik olarak oluşturduklarını belirtiyor Arıcan.

Arıcan, sadece özel günlerle sınırlı olmayan, her müşterinin hayatındaki özel alanları tespit edip bu tarihlere özel olarak iletişim yürüttüklerini ifade ediyor. Her bayanın kalbine giden yolun ‘tek taş’tan geçtiğini yapılan araştırmaların da desteklediğini vurgulayan Arıcan, mücevherin bir kutlama ve değer görme sembolü olduğunu sözlerine ekliyor.

Röportajın tam halini MediaCat Şubat sayısında bulabilirsiniz.

 

Anıl Telcioğlu

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.