Atasay 2018’i yenilenme yılı ilan etti

Marka dönüşümü bu yıl global yatırımlarla hız kazanacak.

08.02.2018 - 14:58 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Atasay 2018’i yenilenme yılı ilan etti

2018’i yenilenme yılı ilan eden Atasay, geçen yılki büyüme rakamlarını ve 2018 hedeflerini, Atasay Mücevharat’ın dördüncü kuşak yöneticisi CEO Atasay Kamer ev sahipliğinde bugün gerçekleşen toplantıda basın mensuplarıyla paylaştı.

Dünya şirketi olma hedefiyle başlattığı değişim, dönüşüm ve gençleşme yatırımlarıyla dünyaya açılan Atasay, geçen yıl sonu itibarıyla start verdiği marka dönüşümünü bu yıl global ayağı da besleyerek daha da hızlandırmayı planlıyor. Kamer, marka dönüşümünün kapsamının genişliğini şu sözlerle anlattı: “Marka dönüşümü yalnızca markada kalmayacak; mağazalarımızdaki teşhir düzeninden pazarlama stratejilerimize, ürün ambalajlama, iletişim dilimize kadar her alanda kendisini gösterecek. Bütün bu büyük değişimle mücevher algısını, mücevherin insan hayatındaki yerini değiştiriyoruz. Aslında topluma, tüketicilere bir mesaj veriyoruz ve diyoruz ki; Atasay sadece özel günlerin değil, her gün, her giyim tarzının ayrılmaz parçasıdır. Gramaj değildir önemli olan, takının hikâyesidir, tasarımıdır, sizin için kişisel bir değerdir. Atasay pahalı değil, değerli markadır. Değerlidir çünkü sertifikalı pırlantasıyla ona duyduğunuz güvendir; kendinizi, bireyselliğinizi anlatan bir sözsüz iletişim dilidir. Diğerlerinden sizi ayıran tüm bireysel özelliklerinizle sizi anlatır.”

Genç ve dinamik bir marka kimliği

Bu yıl yurtiçinde 17 milyon dolar, yurtdışında ise 30 milyon dolar yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Kamer, bu yılla birlikte kendilerini dünya markası olmaya taşıyacak bir yolculuğa başladıklarını belirterek, beş sene içinde mağaza sayısını 500’e ulaştıracaklarını kaydetti: “Bu yıl Suudi Arabistan, Kuveyt gibi ülkelerde toplam 10, Birleşik Arap Emirlikleri’nde de yıl sonuna kadar 20 mağaza açmayı planlıyoruz. Böylece yurtdışı mağaza sayımız toplamda 35’e çıkacak. Orta ve uzun vadede ise yurtdışına ilişkin daha geniş bir vizyona sahibiz. Yalnızca Orta Doğu’da değil, Türki Cumhuriyetleri, Hint, Çin ve Asya-Pasifik’te var olmayı hedefliyoruz. Bunun ilk adımını 2018’de toplamda yurtdışına 30 milyon dolarlık bir yatırım yaparak gerçekleştireceğiz. 2023 yılında ise hedefimiz toplamda 500 mağazaya ulaşmak.” 2015’ten 2016’ya yüzde 17,8; geçen yıl da yüzde 33,8 büyüme kaydeden Atasay’ın bu yılki hedefi ise yüzde 24,6.

Atasay’ın gerçekleştirdiği büyümenin bir başka göstergesi ise mağaza sayısında gerçekleşti. Geçen yıl Türkiye’de 21 yeni mağaza açarak 44 ilde toplam 151 mağazaya ulaşan Atasay, 2018 için ise Türkiye’de 15, yurtdışında 30 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Böylece yurtdışı ile birlikte toplamda 45 yeni mağaza açılmış olacak.

Kamer, son olarak kadınların ilham aldığı genç, dinamik bir marka kimliğini benimsediklerini söyleyerek markalarına, tüketicilerine “Atasay benim markam” dedirtecek daha enerjik bir kimlik kazandırdıklarını ifade etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.