AstraZeneca’nın Türkiye Satış Direktörü değişti

Yüzden fazla ülkede 'yaşama değer katma' misyonuyla faaliyet gösteren AstraZeneca’nın...

05.08.2008 - 16:10 | MediaCat

Yüzden fazla ülkede ‘yaşama değer katma’ misyonuyla faaliyet gösteren AstraZeneca’nın, Türkiye satış müdürü Nükhet Göfer oldu.

İlaç portföyü ağırlıklı olarak Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Onkoloji, Merkezi Sinir Sistemi, Enfeksiyon ve Göğüs Hastalıkları alanında yoğunlaşan, dünya genelinde 66.000’den fazla çalışanı bulunan AstraZeneca’nın Türkiye satış direktörlüğünü ilaç sektörünün en tecrübeli ismlerinden Nükhet Göfer yürütecek.

AstraZeneca’ya katılmadan önce 1983-1986 yılları arasında TEK İlaç, ardından Sandoz İlaç’da satış ve pazarlama müdürü olan Göfer, 1988-1996 yılları arasında Ciba Geigy İlaç’da bölüm yöneticisi olarak görev aldıktan sonra iş hayatına Novartis İlaç’da devam etti. Göfer, Novartis’de önce OTC grubunda Romanya, Bulgaristan, Afrika, Yakın Doğu, Güney Doğu Avrupa’dan sorumlu Genel Müdür ve ardından Novartis OTC grubunun Türkiye ve Romanya’dan sorumlu Genel Müdür’ü olarak görev yaptı. Haziran ayı itibariyle AstraZeneca satış direktörlğünü yürüten Göfer, aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olarak da AstraZeneca’nın yönetim kadrosonda da söz sahibi olacak.

İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olan Nükhet Göfer yine İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.