Aslan Yürek Al Gore

Eski başkan yardımcısı bu yıl Cannes'da onurlandırılacak.

20.03.2015 - 11:46 | Haluk Kasarcı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali tarafından ilk kez geçtiğimiz yıl takdim edilen Cannes Lions LionHeart Ödülü’nün 2015 yılındaki sahibi açıklandı. “Kurumsal marka gücünü inovatif biçimde kullanarak insanların yahut gezegenin kaderini etkileyen kişilere” verilen ödülün bu yılki sahibi ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore oldu.

Lions Festivals Başkanı Terry Savage yaptığı kısa açıklamada ödülün bu yılki sahibi Gore’u değerlendirirken “Bu ödülü, küresel iklim krizi başta olmak üzere birçok önemli sorunu çözmek yolunda sayısız başarı elde eden birine verebilmek bizi naçiz hissettiriyor” ifadelerine yer verdi.

Ödülünü 27 Haziran günü alacak olan Gore bir gün önce de Grand Audi’de Sir Martin Sorrell‘le the Cannes Debate’te buluşacak. İkilinin sohbeti Live Earth: Road to Paris, The Climate Reality Project ve siyasi ve çevreci kampanyalarda iletişimin rolü gibi birçok konuyu kapsayacak.

Aslan Yürek Al Gore

1993’te ABD’nin 45’inci başkan yardımcısı olarak göreve gelen ve sekiz yıl bu görevi ifa eden Gore, zamanının çoğunu başkanlığını yürüttüğü The Climate Reality Project isimli kâr amacı gütmeyen, iklim krizini çözmeye adanmış organizasyona vakfetmiş durumda. Bir dizi çok satan kitabın yanı sıra iklim değişikliğine adanmış belgeseliyle bir de Oscar’a layık görülen Gore 2007’de Nobel Barış Ödülü’nün de sahibi olmuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.