A$AP Ferg ile New York’ta bir bisiklet turu

BXM Redline ve A$AP Ferg'den hip-hop dolu bir işbirliği.

23.07.2019 - 13:41 | Sencer Uçar

A$AP Ferg ile New York'ta bir bisiklet turu

Hiph-hop sanatçısı A$AP Ferg ile işbirliği yaparak sınırlı sayıdaki A$AP Ferg x Redline bisikletlerini çıkaran BMX markalarından Redline, yeni serisinin tanıtımını için alışılageldik bir reklam kampanyasından ziyade bir klibe başvuruyor.

A$AP Ferg’ün yeni albümünden “Floor Seats” için Amsterdam ajanslarından HERC the Agency ve yönetmen Valentin Petit tarafından hazırlanan klipte, en az yarışlar kadar sokak kültüründe de yeri olan  Redline bisikletleri boy gösteriyor.

Günümüz dünyasında işbirliklerinin, influencer ve marka arasında hakiki bir bağ olduğu takdirde anlamlı olduğunu söyleyen Accell Group CMO’su Thecla Schaeffer, toplumun işi samimi bulmasının yolunun da buradan geçtiğini belirtiyor.

Harlemli A$AP Ferg’ün ilk bisikletinin Redline olması ve küçüklüğünden bu yana kendi bisiklet markasını yaratma hayalini kurması da Schaeffer’in savına uygun bir örnek.

HERC’ün kurucuları ve kreatif direktörleri Rogier de Bruin ve Emilio de Haan, ibrenin gitgide reklamcılıktan markalı kültürel içeriğe dönüyor oluşu üzerine değerlendirmelerinde, özgün reklamlar oluşturmanın bir yöntemi olarak kültürü kullandıklarını ve kendilerine göre iyi reklamcılığın da bu olduğunu söylüyor. İkili, markaları popüler kültürün parçası yaparak popülerleştirme vizyonuna sahip olduklarını da ekliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: BMX / Redline
  • Reklam Ajansı: HERC the Agency
  • Yönetmen: Valentin Petit

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.