Arçelik’te CMO değişimi

Zeynep Yalım Uzun, yeni yıl itibarıyla görevi Akın Garzanlı'ya devredecek.

10.12.2021 - 14:26 | MediaCat

Arçelik'te CMO değişimi

Ekim 2017’den bu yana Arçelik’te pazarlamadan sorumlu genel müdür yardımcılığı (CMO) görevini yürüten Zeynep Yalım Uzun, CMO koltuğunu yeni yıl itibarıyla Akın Garzanlı’ya devredecek.

Arçelik bünyesinde 19 yıldır farklı departmanlarda görev alan Akın Garzanlı, 1 Ocak 2022 itibarıyla başlayacağı yeni görevinde global marka yönetimi, tüketici içgörüsü, endüstriyel tasarım, ürün yönetimi, küçük ev aletleri, tüketici hizmetleri gibi alanları da içine alan geniş bir coğrafyaya yayılmış pazarlama ekibini yönetecek. Garzanlı, global ve yerel 12 markayla pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi konusundaki tüm süreçlerden sorumlu olacak.

Zeynep Yalım Uzun

32 yıllık kurumsal hayatın ardından, dört senedir büyük bir keyifle görev yaptığı Arçelik’teki CMO görevinden ve kurumsal hayattan ayrılma kararı aldığını söyleyen Zeynep Yalım Uzun, “Yeni dönemde bağımsız yönetim kurulu üyelikleri ve start-up mentorluğu gibi, uzun zamandır ilgi alanımda olan konularda fark yaratmaya devam etmek istiyorum. Doğtaş Kelebek’te bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladım, başka projelerim ve hayallerim de var. Arçelik’teki CMO görevimi de özellikle bu pozisyona hazırladığım, Arçelik’in içinden yetişmiş çok yetenekli bir arkadaşıma, Akın Garzanlı’ya devrediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Avusturya Lisesi’nin ardından lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Akın Garzanlı, Koç Üniversitesi’nde aldığı MBA eğitiminin ardından Harvard Business School ve Kellogg School of Management Business School’da çeşitli programlar tamamladı. Kariyerine 2002 yılında Arçelik’te başlayan Garzanlı; satış, ürün yönetimi, pazarlama, müşteri hizmetleri gibi alanlarda farklı roller üstlendi. 2008 – 2011 yılları arasında Almanya’da farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptığı dönemde Grundig’in Arçelik bünyesine entegrasyonuna katkı sunan Garzanlı, 2015 yılında ev eşyaları sektöründe dünyadaki gıda israfına karşı sürdürülebilirlik yolculuğu olan Grundig Respect Food kampanyasına öncülük etti. 2018 itibarıyla Arçelik Global Satış Sonrası Hizmetler Direktörlüğüne atanmasının ardından global satış sonrası hizmet süreçlerinin müşteri odaklı dijitalleşmesi ve geliştirilmesine liderlik etti. Garzanlı, 2020 itibarıyla mevcut görevine ek olarak global ve yerel 10’dan fazla markanın global marka direktörlüğünü üstlenmekteydi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.