Arçelik’in 5 milyonuncu bulaşık makinesi Amerika’ya gidiyor

Üretiminin önemli kısmını ihraç eden Arçelik, 5 milyonuncu bulaşık makinesini de Amerika'ya gönderiyor.

29.06.2006 - 00:00 | MediaCat

Üretiminin önemli kısmını ihraç eden Arçelik, 5 milyonuncu bulaşık makinesini de
Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderiyor. Bugün 63 ülkeye ihraç edilen bulaşık makineleri tasarım, fiyat ve kalite alanlarında her yıl uluslararası ödüllere layık görülüyor.

Arçelik A.Ş.’nin Ankara’daki tesislerinde üretilen bulaşık makinelerinin sayısı 5 milyon adede ulaştı. Türkiye’nin ilk ve tek bulaşık makinesi tesisi olma özelliğini elinde bulunduran Ankara Bulaşık Makinesi İşletmesi, 5 milyonuncu ürününü Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderiyor. Geçen yıl yaklaşık 783 bin adet bulaşık makinesi üreten tesis, çoğu AB ülkesi olmak üzere toplam 63 ülkeye ihracat yapıyor.

Uluslararası çevre ve kalite standartlarına sahip tesiste üretilen bulaşık makineleri, 2004’te Almanya’nın önde gelen tüketici raporları dergisi “Stiftung Warentest” tarafından fiyat ve performans itibariyle ‘En Çok Satan Ürün’ seçildi. 2005’te kendi alanında dünya çapında ünlü Red Dot ‘Tasarım’ ödülü ve Plus X Yarışması ‘Yenilikçilik’ ve ‘Tasarım’ ödüllerine layık görüldü. İngiltere’de ise Energy Saving Trust tarafından tüketicilere önerilerek, enerji verimliliği konusunda üstün performans sağlayan ürünler arasında yer aldı.

Kendi teknolojisiyle uluslararası standartlarda üretim yapan Arçelik A.Ş., “değişken devirli motor teknolojisi” ile dünyada bir ilki daha gerçekleştirerek tüketiciler için daha verimli, daha az su tüketen ve yeni programlar içeren ürünler geliştirdi. Arçelik A.Ş., AA performanslı “Ekolojist” modeliyle dünyanın en az su tüketen bulaşık makinesini üreten beyaz eşya şirketi oldu.
İşletme ayrıca, 2005 yılında Japon Planlı Bakım Enstitüsü’nden alınan TPM Mükemmellik Ödülü’ne de layık görüldü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.