MediaCat

Araştırmada Yenilikler Konferansı 15 Mayıs’ta

Konferansın tüm geliri TEGV’e aktarılacak.

Araştırmada Yenilikler Konferansı 15 Mayıs’ta

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ‘Araştırmada Yenilikler Konferansı’, 15 Mayıs’ta Swissotel The Bopshorus’ta gerçekleştirilecek. Ipsos Türkiye tarafından düzenlenen konferans, tüm gün sürecek.

Araştırmanın en sıcak konularını, alanında uzman küresel araştırmacılarla ve Vural Çakır‘ın konferans başkanlığında gündeme getirecek olan konferansta;

  • Hayatımızın yeni normaline dönüşen sosyal medyadan araştırmada nasıl yararlanıldığı, Araştırma amaçlı olarak sosyal medya topluluklarının oluşturulmasının ipuçları Andrew Leary tarafından paylaşılacak.
  • Son yılın en çok tartışılan konularından olan ‘big data’ için analitik yol haritası çıkıyor. Büyük veriden içgörüye nasıl gidilir konusunu Charles Adriaennses anlatacak.
  • Konferansta aynı zamanda coğrafi konum bazlı araştırmanın kullanım alanları, Londra olimpiyatlarında yapılan uygulama ile birlikte tartışılacak. James Randall bu bölümün konuğu olacak.
  • Gelişen ülkelerde mobilin yaratıcı araştırma uygulamaları ve Afrika’da mobilin araştırmada nasıl kullanıldığı Kenya’dan katılan konuşmacı Darren Smith ile paylaşılacak.
  • Siyasal araştırmada devrimci yöntem ve ABD başkanlık kampanyasının öyküsü; Washington Post‘un en başarılı ilan ettiği araştırmanın yöneticisi Clifford Young tarafından anlatılacak.

Yalnızca araştırmanın gelişimine odaklanan ve geliri tamamen sosyal projelere aktarılan konferansa katılım, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘na yapılacak 200 liralık bağışla gerçekleştirilebilecek.

Ipsos tarafından yayınlanan duyuruda, toplanan bağışlarla TEGV bünyesinde bulunan Ateşböceği gezici öğrenim biriminin 2 yıl boyunca Türkiye’de faaliyet göstermesi ve yaklaşık 6 bin çocuğa eğitim vermesi planlanıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.