‘Araçlarımızın en önemli kısmını bozduk’

Volkswagen’den dieselgate’e dair samimi açıklamalar.

13.10.2015 - 15:31 | Haluk Kasarcı

Araçlarımızın en önemli kısmını bozduk

EPA’nın emisyon regülasyonlarına uyum sağlamak adına dizel araçlarına yerleştirdiği özel bir yazılımla hile yapan ve ABD başta olmak üzere satışta olduğu birçok pazarda ciddi bir sorunla baş başa kalan Volkswagen’den “dieselgate”e dair son derece samimi hamleler geliyor.

“Otomobillerimizin en önemli kısmını bozduk: güveninizi” başlıklı bir ilan yayımlayan VW bugünlerde en büyük önceliklerinin bu güveni geri kazanmak olduğunu anlatıyor. 1,2 – 1,6 veya 2.0 litrelik dizel araçlarından ya da ticari araçlarından herhangi birine sahip kimselerin dieselgate’ten etkilenmiş olmasının muhtemel olduğunu belirten firma EU6 dizel motorlu araçlarının yanı sıra V6 TDI, V8 TDI ve tüm benzinli araçlarınınsa dieselgate’in dışında kaldığını ifade ediyor.

VW, skandaldan bağımsız olarak dizel veya benzinli, tüm araçlarının yol güvenliği konusundaysa kullanıcıların endişe etmemeleri gerektiğini söylüyor.

Otomotiv devi 3 Ekim “German Unity Day”e özel olarak hazırlanan bir gazete ilanıyla da yine “Kaybettiğimiz güveni yeniden kazanmak için her şeyi yapacağız” mesajını vermişti.

Öte yandan Entertainment Weekly’de yer alan haberler Volkswagen’in yakın gelecekte bir de Hollywood yapımını karşısında bulacağını işaret ediyor. Skandalın patlak verdiği günden bu yana New York Times’da haberi takip eden gazeteci Jack Ewig’in yazması gündemde olan kitabın Paramount Pictures ve Leonardo DiCaprio’ya ait Appian Way adlı prodüksiyon şirketi tarafından filme uyarlanması için haklarının satın alınmış olması bunun en büyük göstergesi.

Otomobillerimizin en önemli kısmını bozduk

Kaynak: Volkswagen.co.uk, Giriş fotoğrafı: AnıL@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.