Apple’dan ya kılıf ya iade

iPhone 4'teki anten sorununu 'yazılım güncellemesi' ile çözemeyen Apple, bedava kılıf verecek veya cihazı geri alacak...

17.07.2010 - 00:00 | MediaCat

iPhone 4’teki anten sorununu ‘yazılım güncellemesi’ ile çözemeyen Apple, bedava kılıf verecek veya cihazı geri alacak.

Merakla beklenen iPhone 4 akıllı telefonunu tanıttıktan kısa süre sonra cihazdaki anten sorunu yüzünden zor günler geçirmeye başlayan Apple, dünkü basın toplantısında sorunu kısmen çözen ancak bugüne kadar parayla satılan kılıfları hediye edeceğini açıkladı. Cihaza güvenini yitiren müşterilerse parasını geri alabilecek.

Basın toplantısında konuşan Apple CEO’su Steve Jobs, "Biz mükemmel değiliz, hiç bir cep telefonu da mükemmel değil" dedi. Apple müşteri hizmetlerine anten sorunu yüzünden başvuranların oranının yüzde 0,55 gibi çok düşük bir rakamda kaldığını söyleyen Jobs, "bu mesele orantısız şekilde büyüdü" iddiasında bulundu.

Jobs, daha sonra anten sorunu için firmanın önerilerini sıraladı. iPhone 4 alanlara, istediği takdirde, Apple sitesinde 30 dolara satılan kılıf hediye edilecek. Telefon avuçlandığında sol alttaki anten kısmının kapanması yüzünden ortaya çıkan çekim sorunu, bu kılıfın aynı yerde bıraktığı mesafe yüzünden kısmen ortadan kalkıyor.

Firma, daha önce kılıf satın alan müşterilereyse parasını iade edecek. Bu iki seçeneği de beğenmeyip telefonu iade etmek isteyenlere, zarar görmemiş olma koşuluyla, ödedikleri ücretin tamamı iade edilecek.

Apple, anten sorunu gibi görünen hatanın aslında varolmadığını, ekranda çekim gücünü gösteren çubukların gereğinden fazla sayıda çıkmasından ötürü kullanıcıya ‘çekim sorunu varmış gibi göründüğünü’ iddia ediyordu. Bunun için önceki gün yayınlanan yazılım güncellemesi elbette sorunu çözmedi.

Dahası yeni güncelleme yüklenen iPhone 4’lerde aniden hattın kesilmesi, hatta telefonun kendiliğinden kapanıp açılması gibi yeni problemlerin başgösterdiği belirtildi. Apple başlarda hafife almış göründüğü anten sorununu, ABD’nin en etkili tüketici derneği American Consumer Reports’un ‘iPhone’da üretim hatası var’ raporundan sonra ciddiye almaya başladı.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.