MediaCat

Apple’da Jobs devrinin bittiğinin 3 işareti

Advertising Age yazarı Simon Dumenco’ya göre, Jobs döneminin izleri siliniyor.

Apple’da Jobs devrinin bittiğinin 3 işareti

Advertising Age‘deki Media Guy adlı köşesinden okuyucuya seslenen Simon Dumenco, kaleme aldığı yeni yazısında Apple’daki Steve Jobs döneminin sona erdiğini iddia etti. Dumenco destek verdiği bu dönüşümün detaylarını üç sebep üzerinden aktardı.

Dumenco’ya göre, Apple‘ın değişimini anlatan ilk olay, Jobs’un ölümünün ardından ilk kez, onun ‘mirası’nı ironik bir dille ele alan eğlenceli işlerin yapılması oldu. Bunun en büyük örneğini ise kısa süre önce, Jobs’un hayatını parodiler eşliğinde anlatan, Funny or Die imzalı ‘iSteve’ adlı film oluşturuyor. Dumenco ikinci olarak Apple’ın, Adobe şirketinde CTO (Chief Technology Officer) olarak görev yapan ve Apple’a karşı kullandığı provokatif dille tanınan Kevin Lynch‘i, teknoloji departmanından sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve almasından bahsediyor. Dumenco’nun sunduğu son neden ise Apple’ın ürün yelpazesine eklemlediği ‘alternatif’i bol yeni düzenin, Jobs’un kurduğu sisteme tamamen aykırı bir çizgide ilerlemesi.

Yazının tamamını Advertising Age Mayıs sayısında okuyabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.