Apple CEO’suna soğuk duş

ALS hastalığına destek için yürütülen kampanyanın son kurbanı Apple CEO'su Tim Cook oldu.

15.08.2014 - 15:56 | Ali Kuru

ALS hastalığına destek için yürütülen kampanyanın son kurbanı Apple CEO'su Tim Cook oldu.

Amyotrofik lateral skleroz (ALS) ya da yaygın ismiyle Lou Gehrig hastalığı, ünlü fizikçi Stephen Hawking‘in de mustarip olduğu bir merkezi sinir sistemi problemi.

ALS farkındalığı için yürütülen yeni bir kampanyada katılımcıların karşısına iki seçenek sunuluyor: Buzlu su ile dolu bir kovayı başından aşağı boca etmek ya da kampanyaya bağışta bulunmak. Ünlü isimlerin katılımıyla oldukça eğlenceli görüntülerin ortaya çıktığı kampanya ABD’de büyük ilgi görüyor. Meydan okumayı kabul eden ve uygulayan katılımcılar daha sonra belirledikleri üç isme meydan okuyarak kampanyaya katılmaya davet ediyor. Kovayı seçen katılımcıların bağış yapma zorunluluğu olmasa da hemen her katılımcı tercihinden bağımsız olarak bağışta bulunmayı seçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’i de zincire eklemeyi başaran kampanyanın son kurbanı Apple CEO’su Tim Cook oldu. Buzlu su dolu kovayı seçen Cook, soğuk duşun ardından Disney CEO’su Apple Yönetim Kurulu Üyesi Bob Iger, müzisyen Michael Franti ve Dr. Dre’ye meydan okudu.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.