Apple’ın otomobili böyle olacak

AJ+, markanın otomobil endüstirisine girişine ilişkin dedikoduları parodi bir reklamla karşılıyor.

27.02.2015 - 11:43 | Ali Kuru

Apple'ın otomobili böyle olacak

Al Jazeera‘nın genç kitleleri hedefleyen kanalı AJ+ tarafından yayınlanan parodi reklam filmi, yakın zamanda “Apple Car” ile otomotiv endüstrisine girmeye hazırlandığı konuşulan Apple’ın otomobilinin neye benzeyebileceğini satirik bir dille anlatıyor.

Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı tasarımcı Jonathan Ive‘ın karikatürize edildiği parodide, markanın otomobilinde mevcut teknolojilerini nasıl entegre edeceği, bu teknolojilerin kusurları üzerinden ele alınıyor. Örneğin tamamen Siri kontrolünde hareket edecek aracın yön bulma için hatalarla dolu olması nedeniyle sıklıkla eleştirilen Apple Maps‘i kullanacak olması, bir talihsizlik olarak gösteriliyor. Yine, bir Apple ürünü olması nedeniyle, “Windows”la birlikte sunulamayacak olan araçta pencereler yerine “retina” ekranların yerleştirildiği görülüyor.

Aracın en büyük özelliği olarak tanımlanan Bono ile geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan yeni U2 albümünün iTunes üzerinden 500 milyon kullanıcının hesabına otomatik olarak yüklenmesi skandalına gönderme yapılıyor. Bagaj konusunda ise karamsarlık derinleşiyor ve bu kez Çin’de Apple için üretim yapan fabrikalarda yaşanan intihar vakaları hatırlatılıyor.

Kaynak: reddit

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.