Apple 60 milyon dolardan fazla bütçe ayırdı

Apple 1 Temmuz’da yeni nesil iPhone ile başlayacak mobil reklam ağı için şimdiden 60 milyon doların üzerinde bütçe ayırdı...

08.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Apple 1 Temmuz’da yeni nesil iPhone ile başlayacak mobil reklam ağı için şimdiden 60 milyon doların üzerinde bütçe ayırdı.

AT&T, Best Buy, Unilever ve Chanel gibi büyük markalar yeni mobil reklam kampanyalarına başlayacaklar.

Reklam ağı, iPod Touch ve Apple’ın Genel Başkanı Jobs tarafından dün tanıtılan iPhone 4 için olan yeni işletim sistemine eklenecek.

Yeni sistem kullanıcıların oyun oynarken, video izlerken ya da reklamla ilgilenirken uygulamalarında kalmasını sağlayacak.

iPhone 4, önceki 3GS modeline göre %24 daha ince ve arkasında LED flaşlı kamerası bulunmakta. Öndeki kamerasıyla kullanıcıya karşılıklı görüntülü konuşma imkanı sağlıyor.
Jobs tarafından ilk iPhone’dan sonra en büyük gelişme olarak tanımlanan bu yeni akıllı telefon, çoklu görev, klasör, gelişmiş mail ve geniş kurumsal desteği içeriyor.

Jobs, iAd’nin reklamcılara televizyon duygusunu internet etkileşimiyle beraber sunduğunu; kullanıcılara ise sevdiği uygulamalardan çıkmadan reklamları keşfetmenin yeni bir yolunu gösterdiğini söyledi.

Jobs, iAd’in milyonlarca iPhone ve iPhone Touch kullanıcısına ulaşacağını, reklamcılar için yeni bir alan doğurduğunu ve geliştiricilere yeni bir para kazanma yolu sağladığını böylece de ücretsiz ve düşük fiyatlarda uygulamaları geliştirmeye devam edebileceklerini ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.