MediaCat

Anneler ne ister?

Annelerin ilgi gösterdiği içerik ve platform türlerini mercek altına alan YouGov, elde ettiği içgörüleri Anneler Günü arifesinde paylaştı.

Anneler ne ister?

YouGov Araştırma ve Danışmanlık’ın Anneler Günü arifesinde paylaştığı son araştırma, annelerin içerik ve platform tercihleri üzerine anlamlı çıktılar barındırıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşayan, ABC1C2 SES grubu 20-55 yaş arası 486 annenin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmadan öne çıkan veriler, annelerin kendileriyle aynı süreçten geçenlerle deneyim paylaşımı yapabileceği platformlar ve çocuklarıyla iletişimlerini kuvvetlendirecek etkinlik önerileri arayışında olduğunu ortaya koyuyor.

Araştırma sonuçlarına göre;

  • Annelerin sosyal platformlarda en çok ilgilerini çeken içerik türlerine ilişkin yanıtlarında ilk beşte etkinlik önerileri (%67), çocuk hastalıkları belirtileri ve çözümleri (%65), okul seçimi (%57), çocuğun kişiliğini analiz eden testler (%57) ve kitap önerileri (%57) yer alıyor.
  • Anneler en çok, takıldıkları konuları diğer annelere sorabilecekleri (%51), uzmanlar tarafından kaleme alınan makaleleri okuyabilecekleri (%50), anneleri buluşturan etkinlikler düzenleyen (%50), diğer annelerle online olarak rahatça sohbet edebilecekleri (%42) ve yapay zekâyla çocuklarına özel içerik/görsel oluşturabilecek platformların (%32) eksikliğini yaşıyor.
  • Şu anda annelikle ilgili en çok tanıdıklarıyla (%68) deneyim alışverişinde bulunduğunu belirten annelerin diğer annelerle iletişim kurduğu kanallar park veya etkinlikler (%48), okuldaki annelerin oluşturduğu WhatsApp grupları (%47), yakın çevreden WhatsApp grupları (%30), Facebook veya internetteki diğer forumlar (%24) olarak sıralanıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.